4. kolejka: Górnik Zabrze – PGE GKS Bełchatów 1:0

GÓRNIK ZABRZE – PGE GKS BEŁCHATÓW 1:0 (0:0)„.

Żółta kartka – PGE GKS Bełchatów: Jacek Popek, Miroslav Bozok, Grzegorz Kuświk.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 3 500.

Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski – Michał Bemben, Adam Banaś, Adam Danch, Adam Marciniak – Paul Thomik (88. Michał Pazdan), Mariusz Przybylski, Aleksander Kwiek, Krzysztof Mączyński (76. Arkadiusz Milik), Michal Gasparik (76. Marcin Wodecki) – Tomasz Zahorski.

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Sapela – Grzegorz Fonfara, Maciej Szmatiuk, Damian Zbozień, Jacek Popek – Kamil Kosowski, Maciej Mysiak (78. Mate Lacic), Grzegorz Baran, Dawid Nowak (82. Grzegorz Kuświk), Miroslav Bozok (90+1. Tomasz Wróbel) – Marcin Żewłakow. .

Przeczytaj opis meczu Górnik – PGE GKS.

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO.

KONIEC MECZU.

93′ – GOOOL. Wodecki z rzutu rożnego podaje do Kwieka, który kieruje piłkę do Marciniaka. Defensor Górnika z pierwszej piłki zaskakuje Sapelę.

92′ – Za Bożoka wchodzi Tomasz Wróbel.

91′ – Kuświk otrzymał żółtą kartkę za faul.

90′ – sędzia doliczył trzy minuty.

87′ – Górnik opadł z sił, a Bełchatów gra tak jak od początku meczu, czyli bez werwy.

82′ – Bardzo słabo grający Nowak schodzi z boiska, a jego miejsce zajmuje Kuświk.

76′ – Dwie zmiany w Górnika. W miejsce Mączyńskiego, Arkadiusz Milik, a za Gasparika, Marcin Wodecki.

Explore more:  Blisko, coraz bliżej! Hubert Hurkacz krok od ATP Finals. Ależ ścisk

73′ – Kolejna stuprocentowa sytuacja dla Górnika. Zahorski otrzymał świetne podanie od Kwieka i w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki.

68′ – zółta kartka dla Bożoka za faul na Thomiku.

63′ – Zahorski mija graczy Bełchatowa i podaje do niepilnowanego w polu karnym Kwiek.

Napastnik Górnika uderza prosto w bramkarza.

58′ – Przybylski z dystansu. Kolejny strzał gospodarzy obok bramki.

55′ – Górnik gra mniej dokładnie, a bełchatowianie nadal nie chcą zrobić rywalom krzywdy.

KONIEC I. POŁOWY.

Ciekawy mecz w Zabrzu. Miejscowy zespół zdecydowanie przeważa. Górnik często dochodzi do sytuacji pod bramkowych, ale brakuje im skuteczności. Oddali na razie dwa celne strzały. Bełchatowianie bardzo rzadko atakują. Chyba remis ich zadowala.

43′ – żółta kartka dla Popka za faul na Thomiku.

42′ – Kwiek trafia do siatki, ale wcześniej Thomik faulował jednego z graczy gości.

40′ – Indywidualna akcja Bembena, który mija z łatwością 4 zawodników z Bełchatowa i uderza nad bramką.

38′ – Znowu atakuje Górnik. Thomik strzela z prawej strony boiska. Piłka przelatuje nad bramką.

28′ – Zahorski strzela głową. Znowu obok bramki.

27′ – Górnik zdecydowanie dominuje. Bełchatowianie mają problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy.

26′ – Przybylski z dystansu. Futbolówka przelatuje obok bramki.

24′ – Bemben będąc w polu karnym łapie za szyję Kosowskiego. Piłkarz z Bełchatowa upada, ale nie protestuje.

21′ – Wymarzona sytuacja dla gospodarzy. Paweł Thomik wyprzedził Jacka Popka i znalazł się w sytuacji sam na sam. Z pięciu metrów … Nie trafił w bramkę.

15′ – Z 30 metrów mocny strzał Michała Bembena. Piłka przelatuje obok lewego słupka bramki.

14′ – Strzela z rzutu wolnego Michal Gasparik. Sapela wybija na aut.

Explore more:  indiana football schedule

13′ – Bardzo aktywny Zahorski znowu próbował zaskoczyć Sapelę. Tym razem po jego uderzeniu głową piłka przeleciała obok bramki.

3′ – znakomita sytuacja dla Górnika. Z bliska strzela Zahorski i świetną interwencją popisuje się Sapela.

2′ – rzut wolny dla zabrzan, piłki lekko dotyka będący na polu karnym Tomasz Zahorski. Golkiper Bełchatowa pewnie broni.

1′ – mecz się rozpoczął.

GÓRNIK ZABRZE: Skorupski – Bemben, Banaś, Danch, Marciniak – Thomik, Przybylski, Mączyński (76′ Milik), Gasparik (76′ Wodecki) – Kwiek – Zahorski. Trener: Nawałka.

PGE GKS BEŁCHATÓW: Sapela – Fonfara, Szmatiuk, Zbozień, Popek – Kosowski, Baran, Nowak, Mysiak (78′ Lacić), Bożok – Żewłakow. Trener: Janas.

Sędziuje: Marciniak (Płock).

Widzów: 3500.

Przed meczem:.

» Wciąż nie może grać wypożyczony z Polonii Daniel Gołębiewski. Do drużyny mieli wrócić lewy obrońca Mariusz Magiera oraz prawy pomocnik Paweł Olkowski. Obaj jednak nadal nie są w pełni sił.

» Do szerokiej kadry wrócił Mariusz Przybylski, więc Górnik powinien zagrać wysokim pressingiem, agresywnie. Z Bełchatowem będzie to o tyle trudne, że to zespół dobry w grze kombinacyjnej, dysponujący groźnymi skrzydłowymi.

» Nad poprawą gry w defensywie musieli pracować piłkarze PGE GKS w tym tygodniu. Błędy przed własnym polem karnym zadecydowały o porażce z Lechem Poznań 0:3. O ile w meczu z Podbeskidziem skuteczność bełchatowian była wzorowa, to już w spotkaniu z Kolejorzem strzały na bramkę rywala nie stanowiły mocnej broni ekipy Janasa. To musi martwić opiekuna bełchatowian.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Autor:PrzeglądSportowy.Pl.