5. kolejka: Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok 1:0

Przeczytaj: Pierwsza porażka Jagiellonii.

RUCH CHORZÓW – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1:0 (0:0).

Żółta kartka – Ruch Chorzów: Rafał Grodzicki, Marek Szyndrowski. Jagiellonia Białystok: Marko Cetkovic. .

Ruch Chorzów: Matko Perdijic – Igor Lewczuk, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski – Wojciech Grzyb (79. Marek Zieńczuk), Marcin Malinowski, Gabor Straka, Łukasz Janoszka (87. Sebastian Olszar) – Maciej Jankowski (60. Paweł Abbott), Arkadiusz Piech.

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik – Grzegorz Bartczak, Tomasz Porębski (68. Maciej Makuszewski), Thiago Cionek, Alexis Norambuena – Tomasz Kupisz, Rafał Grzyb, Hermes, Dawid Plizga (76. Marko Cetkovic), Łukasz Tymiński (75. Jan Pawłowski) – Tomasz Frankowski. .

RELACJA NA ŻYWO.

90+6. Min – Koniec meczu. Jagiellonia Białystok doznała pierwszej porażki w tym sezonie. Jedynego gola dla Ruchu Chorzów, w 68. Minucie, strzelił Paweł Abbott.

90+4. Min – Marko Cetković ukarany żółtą kartką.

90+2. Min – Jagiellonia atakuje, ale wygląda to jakby biła głową w mur.

90. Min – Sędzia doliczył sześć minut.

90. Min – Piech uderzał po nodze obrońcy Jagiellonii i o mało nie podwyższył na 2:0.

88. Min – Zmiana w Ruchu: Olszar wszedł na boisko za Janoszkę.

85. Min – Frankowski uderzył z dwudziestu pięciu metrów. Pomylił się o dwa.

82. Min – Zieńczuk zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Piłka o centymetry minęła bramkę Jagiellonii.

Explore more:  Piotr Żyła: nasze skoki nie są złe

81. Min – Jagiellonia nie potrafi zagrozić bramce Ruchu. Mimo wielu prób Perdijić cały czas bezrobotny.

79. Min – Zmiana w Ruchu: Zieńczuk zmienił Grzyba.

77. Min – Zmiana w Jagiellonii: Marko Cetković wszedł na boisko za Plizgę.

76. Min – Zmiana w Jagiellonii: Pawłowski zmienił Tymińskiego.

75. Min – Po strzeleniu gola, Ruch cofnął się do obrony i czeka na okazję do kontry.

70. Min – Zmiana w Jagiellonii: Tomasz Porębski opuścił boisko, w jego miejsce wszedł Markuszewski.

68. Min – GOOOOOOOLLLLL! 1:0!!! Lewczuk dośrodkował z lewej strony, z jedenastu metrów uderzał Piech, Słowik odbił piłkę, ale przy dobitce Pawła Abbotta nie miał szans.

66. Min – Groźnie było pod bramką Jagiellonii po zagraniu z rzutu wolnego. Akcję Niebieskich przerwał sędzia, który odgwizdał faul Janoszki. .

64. Min – Tomasz Porębski leży na murawie. Zawodnika Jagiellonii złapał skurcz.

61. Min – Zmiana w Ruchu Chorzów. Paweł Abbott wszedł za Macieja Jankowskiego.

59. Min – Frankowski sprytnie uderzył z rzutu wolnego z narożnika pola karnego, ale na posterunku był Perdijić.

57. Min – Mogło być 0:1! Szybka kontra Jagiellonii. Frankowski w tempo do Plizgi, ten wpadł w pole karne i uderzył tuż przy słupku, jednak bramkarz Ruchu zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

54. Min – Bardzo dobrze do Plizgi zagrał Frankowski, a zawodnika przyjezdnych w ostatnim momencie uprzedził Lewczuk, który wybił piłkę na rzut rożny.

51. Min – Fatalne uderzenie Kupisza, lekkie i w dodatku niecelnie.

49. Min – Dobrze zapowiadającą się kontrę Jagiellonii zawalił Plizga. Mógł podawać do Frankowskiego lub Kupisza, wybrał jednak drybling i stracił piłkę.

46. Min – Ruch rozpoczął drugą połowę. Obie drużyny bez zmian.

Explore more:  Przyjmująca kadry: Doping niesie nas ku zwycięstwu

45. Min – Sędzia nie doliczył nawet minuty i zakończył pierwszą połowę. Lekką przewagę wypracował sobie Ruch, ale to Jagiellonia miała najlepszą okazję do objęcia prowadzenia. W ósmej minucie rzutu karnego nie wykorzystał Tomasz Frankowski.

43. Min – Piękny strzał Lewczuka z dystansu. Jednak bardzo dobrze w bramce Jagiellonii spisał się Słowik, który zdołał złapać piłkę.

39. Min – Malinowski próbował dogrywać w pole karne Jagiellonii do Janoszki, ale uderzył za mocno i od bramki zacznie Słowik.

36. Min – Po dobrej akcji Jagiellonii pod polem karnym gospodarzy, fatalnie piłkę wrzucił Plizga i od bramki rozpoczął Perdijić.

32. Min – Frankowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale trafił w jednego z obrońców Ruchu Chorzów.

28. Min – Szybka kontra Ruchu! Jankowski wpadł w pole karne, uderzył obok interweniującego Słowika i trafił w… Słupek.

25. Min – Bardzo dobre i zaskakujące uderzenie Piecha. Piłka po uderzeniu zawodnika Ruchu o centymetry minęła słupek bramki Jagiellonii.

24. Min – Atomowe uderzenie Lewczuka z rzutu wolnego. Piłka poszybowała metr nad bramką Jagiellonii.

19. Min – Ruch wypracował sobie niewielką przewagę. Posiadanie piłki 58:42 dla gospodarzy.

15. Min – Dobre i wyrównane spotkanie w Chorzowie.

12. Min – Powinno być 1:0! Łukasz Janoszka był w sytuacji sam na sam z bramkarzem Jagiellonii. Słowik wygrał ten pojedynek.

8. Min – Do piłki podszedł Tomasz Frankowski. Supersnajper Jagiellonii trafił w słupek.

6. Min – Grodzicki sfaulował Plizgę na linii pola karnego i sędzia wskazał na jedenasty metr. Dodatkowo Grodzicki ukarany żółtą kartką.

4. Min – Frankowski po raz pierwszy uciekł obrońcom Ruchu, ale uderzył niedokładnie.

2. Min – Janoszka w pole karne do Jankowskiego, ale napastnik Ruchu nie opanował piłki i Słowik od bramki.

Explore more:  Nie chcą go w Kolejorzu, ale on nie odejdzie

1. Min – Zaczęli piłkarze Ruchu, którzy grają na niebiesko. Jagiellonia w czerwono-żółtych pasiakach.

Przed meczem:.

Faworytem meczu, według Unibetu, są gospodarze. Kurs na zwycięstwo Ruchu Chorzów to 2,55, przy 2,80 na wygraną Jagiellonii Białystok.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Autor:PrzeglądSportowy.Pl.