Adam Nawałka: sędzia spotkania mnie zaskoczył

Brutalna postawa szkockich piłkarzy i brak reakcji sędziego Alberto Undiano Mallenco nie uciekły Adamowi Nawałce. Dyplomatycznie odpowiadający zazwyczaj na wszelkie pytania selekcjoner postanowił zabrać głos w tej sprawie.

14 października 2014, 23:40..

Adam Nawałka
Adam Nawałka (Foto: PAP)

– Oczywiście postawę sędziego ocenią odpowiednie osoby i nie chcę tego robić, ale od siebie powiem tylko tyle, że zaskoczył mnie brak jego reakcji na bardzo ostre wejście zawodnika szkockiego (Gordona Greera – przyp. Red.) W Roberta Lewandowskiego. Przez to Robert do końca meczu był praktycznie nie w pełni sprawny i na pewno niezdolny do gry na 100 proc. – Powiedział trener.

– Biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich zdobyliśmy jeden punkt, jestem z niego zadowolony. Przegrywaliśmy, a zawodnicy zrobili wszystko, by doprowadzić do remisu. Wcześniej mecz bardzo dobrze ułożył się dla nas, kwestią czasu było, kiedy przejmiemy inicjatywę, ale zabrakło konsekwencji w organizacji gry obronnej. Trochę za dużo miejsca zostawialiśmy w strefach między obroną a pomocą. Gole straciliśmy za łatwo, ale nie będę na gorąco analizował, jak do tego doszło. Ostatnie 30 minut wyglądało dobrze. Zabrakło czasu, by wygrać, bo na pewno nie determinacji. W każdym meczu widzimy, jak wyrównana jest to grupa. Mówiąc krótko – za każdym razem jest wojna – dodał Adam Nawałka.

Selekcjoner ani razu nie określił remisu ze Szkocją jako „tylko” remisu. Wręcz przeciwnie. – Te eliminacje zaczęliśmy naprawdę dobrze. Do Gruzji możemy jechać, patrząc z optymizmem – uważa, ciesząc się, że jego drużyna nie składa się tylko z jedenastu piłkarzy. – W tej kadrze jest rywalizacja. Skład mogę wybierać z wszystkich powołanych piłkarzy i mam nadzieję, że tak będzie w dalszym ciągu. To tylko może wzmocnić drużynę. Nie chcę wyróżniać jednego zawodnika, a wszystkich – grali z maksymalnym zaangażowaniem, walczyli o trzy punkty w obu meczach.

Explore more:  LM piłkarzy ręcznych - THW Kiel w Final Four

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

14 października 2014, 23:40..

Bono