Annabel Croft: Andy Murray może wygrać French Open

Szkocki mistrz Wimbledonu z 2013 roku jest w znakomitej formie. Andy Murray w tym sezonie nie przegrał jeszcze żadnego pojedynku na nawierzchni ziemnej. W przeszłości to mu się nie zdarzało. Zdaniem byłej zawodniczki Annabel Croft to, co pokazał w ostatnich tygodniach stawia go w gronie faworytów do triumfu we French Open.

28-letni zawodnik wygrał w tym roku dwa turnieje na mączce. Triumfował w Monachium i w Madrycie, gdzie w finale pokonał Rafaela Nadala. Co ciekawe, wcześniej Murray miał na koncie takiego sukcesu w żadnej imprezy na “mączce”.

Zdaniem byłej najlepszej brytyjskiej tenisistki i obecnie ekspertki Eurosportu, Szkot gra w tej chwili najlepiej w karierze.

– Tylko Novak Djoković może przeszkodzić Andy’mu w wygraniu French Open. Myślę, że teraz tenis Murraya jest na równie wysokim, jeśli nie wyższy poziomie niż w momencie, gdy triumfował w Wimbledonie i US Open – mówi Annabel Croft. – Pokonania Nadala w Madrycie było dla niego bardzo ważne pod względem mentalnym. On zawsze patrzył jak Hiszpan grał na mączce, ale wiedział także, że Rafa nie jest w najlepszej dyspozycji. Teraz będzie mógł już zawsze powiedzieć, że pokonał Nadala na mączce. Według mnie jest drugim najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa na kortach im. Rolanda Garrosa.

– Jeśli Andy spotka się jednak z Djokoviciem, to stawiam na Novaka. Serb wygrał siedem pojedynków z rzędu z Murrayem. Ma nad nim przewagę. Jeśli jednak w drodze do finału coś stanie się z Nole, to właśnie Szkot powinien triumfować – uważa Croft.

Explore more:  Groclin - Ruch. Odwieczny wróg

Gra Murraya w tym roku znacznie się zmieniła. Zawodnikowi nie doskwierają już tez kontuzje.

– On stał się o wiele bardziej agresywnym zawodnikiem, lepiej porusza się na korcie. To dlatego, że nie ma już problemów z placami. Nadaje także piłce więcej rotacji. Uderza z większą pasję. Zawsze mówiliśmy, że Andy wspaniale się broni. Frustrował rywali tym niesamowitym dochodzeniem do piłki, ale był kiedyś bardziej pasywny. Teraz jest inaczej i tak już o nim nikt nie powie. Każde jego zagranie wzbudza obawę przeciwników. On jest w tym momencie groźnym zawodnikiem. Wszystkie elementy jego gry są na bardzo dobrym poziomie – dodaje Brytyjka.

French Open od 24 maja będzie transmitowany w Eurosporcie i Eurosporcie 2.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

18 maja 2015, 20:58.

Bono