Diego Maradona romansował z 16-latką. Ta po latach ujawnia szczegóły

Ofsajd.

Jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii futbolu Diego Maradona nie stronił od skandali. Tym razem, niemal rok po jego śmierci, na jaw wyszedł jeden z jego romansów sprzed blisko 20 lat.

12 października 2021, 17:48..

Diego Maradona (zdj. z 2009 r.)
Diego Maradona (zdj. z 2009 r.) (Foto: Denis Doyle / Getty Images)

Mavys Alvarez, pochodząca z Kuby, w 2000 r., W wieku 16 lat, zaczęła się spotykać z byłym wybitnym piłkarzem z Argentyny. Maradona był wtedy żonaty od blisko 11 lat – jego żoną była Claudia Villafane, z którą miał dwie córki (jedna z nich została później żoną innego piłkarza, Sergio Aguero). Rozwiódł się z nią dopiero w 2004 r.

 • Zobacz też: Syn Maradony ostro zareagował na zachowanie włoskich dziennikarzy.
 • Alvarez, po ok. 20 latach od romansu z Maradoną, ujawniła, jak wyglądała ich znajomość. – Byłam jego dziewczyną. Nie zaznałam niczego złego z jego strony. Był obcokrajowcem, był bogaty i przede wszystkim zwrócił na mnie uwagę. Nie mogłam mu odmówić. To był przywilej być jego dziewczyną — mówiła w programie “America Nothing”.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Jednak w rozmowie w telewizji America TeVe nazwała tę relację “największym błędem jej życia”. Jak powiedziała, w 2001 r. Maradona zabrał ją z Hawany do Buenos Aires, gdzie przetrzymywał ją w hotelu przez 3 miesiące oraz zmuszał ją do operacji piersi.

  – Nie pozwalał mi wychodzić samej z hotelu podczas pobytu w Argentynie. Zawsze miał ludzi, którzy mnie pilnowali — powiedziała. Jak dodała, milczała przez niemal 20 lat, ponieważ bała się, że jej rodzinę spotkają represje ze strony totalitarnych władz Kuby.

  Explore more:  Volta a la Comunitat Valenciana: ostatni etap dla Jakobsena, Pogacar zwycięzcą klasyfikacji generalnej

  Maradona trafił na Kubę, by wyleczyć się z licznych uzależnień — m.In. Od kokainy. Alvarez nazwała życie z byłym piłkarzem “szalonym”. Sama pod jego wpływem wpadła w liczne nałogi. – Zabierał mnie na dobre jedzenie. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, kiedy wpadłam w narkotyki, z których później było tak trudno się wydostać — dodała.

  Maradona był uzależniony do 2004 r., Później miał też problemy z alkoholem i otyłością. Pod koniec życia poddał się operacji krwiaka w mózgu, choć jego stan był wtedy oceniany jako dobry. Zmarł 25 listopada 2020 r. Z powodu zatrzymania akcji serca. Miał 60 lat.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  12 października 2021, 17:48..

  Bono