Dortmund nie do pokonania

Los Angeles okazało się szczęśliwie dla Dortmunda. W jednym z najważniejszym wyścigów rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych na zachodnim wybrzeżu na torze Santa Anita w Derby wartym milion dolarów triumfował koń właśnie o tej nazwie.

Dortmund nie do pokonania
Dortmund nie do pokonania (Foto: Eurosport)

Aby wyłonić rywali faworyta wyścigu, niepokonanego jak dotąd Dortmunda, przeprowadzonych było kilka gonitw, w których łącznie wystartowało 160 koni.

Jednak nawet tak duża selekcja nie dała szansy na zwycięstwo. Dortmund wygrał bez przeszkód. Po raz pierwszy w swojej karierze wylosował wewnętrzną pozycję startową. Ten masywny syn konia Big Brown prowadził z przewagą szyi od samego początku wyścigu, nie pozwalając przeciwnikom prześcigną się ani o centymetr. Gonitwę o długości 1 1/8 mili zakończył z przewagą czterech długości na oczach niemal 40 tysięcznego tłumu zgromadzonego tego dnia w Santa Anita.

Do zwycięstwa poprowadził go Martin Garcia, który startował na nim we wszystkich poprzednich sześciu wygranych. Koń przez cały wyścig stopniowo zwiększał swoją przewagę, pokazując wspaniałą kondycję oraz możliwości. Faworyt pokonał dystans toru w czasie 1:48.73. Drugie miejsce zajął jego kolega ze stajni One Lucky Dane, natomiast trzecie Bolo, kolejne dwie długości dalej.

Dortmund jak do tej pory wygrał wszystkie gonitwy w których brał udział, w tym trzy gonitwy przygotowawcze do Triple Crown – Los Alamitos Futurity, Robert B. Lewis oraz San Felipe. Ma także na swoim koncie zwycięstwo w Churchill Downs na torze piaszczystym, na podobnych warunkach jakie panują podczas Kentucky Derby. Ostatnim koniem który miał tak dobre wyniki (i wygrał później Kentucky Derby), był ojciec Dortmunda, Big Brown.

Explore more:  Helena Pilejczyk: W Kalifornii rozbiłam bank. Łyżwiarstwo

Wyhodowany został w Kentucku przez Emile Gerlinde Fojan od matki Our Josephina po Tale of The Cat. Wczorajszy wynik poprawił jego rekord sześciu wygranych pod rząd, powiększając pulę zarobionych przez niego pieniędzy do 1.3 miliona dolarów.Ma już zapewnione miejsce w Kentucky Derby, obecnie w rankingu posiada 170 punktów, co daje mu drugie miejsce, zaledwie punkt za International Star.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

8 kwietnia 2015, 17:27.

Bono