Dramat w ataku kadry. Niewielkie szanse na występ dwóch napastników

Reprezentacja Polski.

Jedynym całkowicie zdrowym napastnikiem, który bierze udział w piątkowym treningu kadry, jest Adam Buksa. Szanse, by Arkadiusz MIlik i Krzysztof Piątek zagrali w meczu ze Szwecją są niewielkie.

Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek
Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek (Foto: Rafał Oleksiewicz / PressFocus / Newspix)

Można było się spodziewać, że ze Szkocją będzie ostry, że zagrożenie kontuzjami jest w nim spore, ale aż takiego szpitala, jaki powstał w kadrze po tym meczu, nikt nie przewidział. Czesław Michniewicz traci na wtorkowy baraż bardzo ważnych zawodników. Pewnym jest, że z jego kadry wypada Bartosz Salamon.

– Ma albo mocno naderwany albo zerwany mięsień przywodziciela. Dziś inaczej się to leczy niż kiedyś, ale na pewno czekają go minimum cztery tygodnie przerwy – informuje lekarz kadry Jacek Jaroszewski. To nie koniec złych wieści. Bardzo źle wygląda sytuacja w ataku. Jeszcze w pierwszej połowie z boiska zszedł Arkadiusz Milik, po meczu okazało się, że siedem szwów trzeba założyć na ranę Krzysztofa Piątka.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

– Krzysiek doznał urazu na poziomie ścięgna Achillesa pod koniec pierwszej połowy. Wydawało się, że to tylko obdarcie, ale po meczu okazało się, że to duża rana. W czwartek założono mu szwy. Mamy cztery dni do meczu, nie jest pewne, czy zdąży do tego czasu się wyleczyć – przyznaje lekarz. W normalnej sytuacji Piątek na pewno by nie zagrał, trzeba byłoby czekać, aż rana się zagoi. Jednak w związku z tym, że mecz ze Szwecją jest tak ważny, to sztab medyczny robi wszystko, aby udało się doprowadzić Piątka do zdrowia, przynajmniej na to jedno spotkanie. Szanse są niezbyt duże, ale i tak większe niż w przypadku Milika.

Explore more:  Kuszczak: Nie jest sztuką grać ze średniakami
 • Polecamy: Piątek uratował debiut Michniewicza. Remis Polaków w sparingu ze Szkocją. Niepokój przed barażem rośnie.
 • – Arek ma naciągnięty mięsień dwugłowy uda. Nie jest to nic poważnego, ale tu też problemem jest czas: mamy cztery dni, nie jest pewne, czy zdążymy. Po powrocie do Polski zrobimy pełną diagnostykę, po niej będzie wiadomo, czy możemy przyspieszać jego powrót do treningów. Ta dwójka to spory znak zapytania – mówi Jaroszewski.

  Na piątkowym treningu, który kadrowicze mieli jeszcze w Glasgow, nie pojawiła się spora grupa zawodników. Zabrakło między innymi Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego, oni też nie są w pełni zdrowi.

  – Robert został w hotelu, ćwiczy na basenie i w siłowni. Po lekkim urazie, którego doznał w klubie półtora tygodnia temu, przyjechał na kadrę z resztkowymi dolegliwościami. Chuchamy na niego, ma trening dostabilizujący kolano, dlatego został w hotelu – tłumaczy lekarz kadry, zapewniając, że nikt nie bierze pod uwagę, by kapitana zabrakło we wtorek. Na razie sytuacja w ataku wygląda jednak bardzo źle: podczas treningu w Glasgow jedynym w pełni zdrowym i trenującym napastnikiem był Adam Buksa.

  Jaroszewski wyjaśnia też sytuację Szczęsnego, którego w bramce zastąpił w czwartek Łukasz Skorupski.

  – Wojtek ma wiele drobnych rzeczy, które sprawiły, że nie był w pełni gotowy do meczu, doprowadzamy go do zdrowia, by od soboty, najpóźniej od niedzieli, był w pełni gotowy do gry – informuje lekarz.

 • Zobacz także: Michniewicz chciał „naściemniać” rywalowi przed finałem? „Mistrz kamuflażu”.
 • Fizjoterapeuci na trening nie przyjechali, zostali w hotelu, gdyż po meczu ze Szkocją pracy mają bardzo wiele. W zespole jest dużo mikrourazów, ale Jaroszewski nie chce ich nawet wymieniać, bo jestem pewny, że wszyscy będą gotowi do gry w meczu ze Szwedami. – Nieco większy uraz ma Kamil Glik, ale Kamil jak to Kami, wiadomo, że będzie grał – stwierdza lekarz kadry.

  Explore more:  Sukcesy kosztowały Kasprzaka grubo ponad milion złotych

  Reprezentacja w piątek, po obiedzie, wraca do Polski, do hotelu Katowice, by tam przygotowywać się do wtorkowego meczu o wszystko.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  25 marca 2022, 12:52.

  Dziennikarka Przeglądu Sportowego Onet.

  Dziennikarka Przeglądu Sportowego Onet.

  Bono