Euro 2012: W piątek UEFA podejmie najważniejsze decyzje

EURO 2012.

Obradujący w Funchal na Maderze Komitet Wykonawczy UEFA dopiero w piątek zajmować się będzie najważniejszymi zagadnieniami – oceną postępów Ukrainy w przygotowaniach mistrzostw Europy w 2012 roku, ustaleniem miast-gospodarzy turnieju oraz miejsca rozegrania finału.

10 grudnia 2009, 17:10..

| Aktualizacja 10 grudnia 2009, 17:10…

“Jutro zapadną ostateczne decyzje w sprawie Euro 2012 – ile miast będzie miała Ukraina, gdzie będzie finał. Ściskam kciuki i myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Przez sześć miesięcy Ukraina zrobiła naprawdę solidny kawałek pracy” – powiedział prezes PZPN Grzegorz Lato, który gości na Maderze.

“Myślę, że będzie rekomendacja cztery plus cztery (miasta ). U nas 15 meczów, na Ukrainie, z finałowym, 16. Trzeba uczciwie powiedzieć – pomysł był Ukrainy, nie nasz. Wiadomo, że sami by tego nie zrobili, ale my sami też byśmy turnieju nie dostali. Partnerem jest się na dobre i na złe” – dodał prezes.

W maju europejska federacja dała Ukrainie sześć miesięcy na poprawę. Najbardziej krytycznymi obszarami były lotniska oraz niedostateczna baza hotelowa.

W czasie kilku miesięcy wszystkie cztery ukraińskie miasta – Kijów, Lwów, Donieck i Charków (w maju odpadły Odessa i Dniepropietrowsk) poczyniły postępy właśnie w tych obszarach. Donieck i Charków mogę się również pochwalić otwartymi w ostatnim czasie stadionami. Wydaje się więc, że decyzja o potwierdzeniu udziału całej czwórki w turnieju jest najbardziej prawdopodobna.

Explore more:  "Nawet z kijem bejsbolowym Adamek ze mną nie wygra!"

Z kolei postępy w budowie stadionu w Kijowie oznaczać będą najpewniej, że UEFA utrzyma w mocy decyzję o organizacji na nim finału.

Na prawdopodobieństwo takich ustaleń mocno wpływa również fakt, że w poniedziałek prezydent UEFA Michel Platini będzie gościem oficjalnej prezentacji logo mistrzostw Europy w Kijowie. Podczas wizyty ma też odwiedzić inne ukraińskie miasta.

Obrady Komitetu Wykonawcze odbywają się za zamkniętymi drzwiami luksusowego hotelu Reid’s Palace. Spokoju działaczy chroni armia ochroniarzy, która pilnuje położonego na skarpie – jak średniowieczna twierdza – hotelu. W przerwach goście spotkania mogą się przechadzać po pięknym ogrodzie, wśród palm i innych tropikalnych roślin.

Podczas czwartkowego posiedzenia rozmawiano o proponowanym przez Platiniego programie Finansowego Fair Play, dyskutowano nad niedawną aferą z ustawianiem spotkań europejskich pucharów oraz nad programem na kongres UEFA w marcu 2010. Szczegóły tych negocjacji będą znane w piątek.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Autor:Scyz/PAP.

Data utworzenia:.

10 grudnia 2009, 17:10..

Bono