Kamil Bortniczuk nowym ministrem sportu. Kim jest? Wykształcenie, osiągnięcia

Piłka nożna.

Kamil Bortniczuk w nowym rozdaniu ministerialnych stanowisk będzie szefem Ministerstwa Sportu. Resort zostanie przywrócony po tym, jak przez pół roku sportem kierował wicepremier Piotr Gliński w ramach Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Kim jest Kamil Bortniczuk i jakie ma doświadczenie?

6 października 2021, 19:02..

Kamil Bortniczuk przez wiele lat grał w klubie GKS Głuchołazy (screen: Instagram.com/@kamilbortniczuk)
Kamil Bortniczuk przez wiele lat grał w klubie GKS Głuchołazy (screen: Instagram.com/@kamilbortniczuk) (Foto: Marcin Obara / PAP)
 • Kamil Bortniczuk zostanie nowym szefem Ministerstwa Sportu, które ponownie będzie osobnym resortem.
 • Z polityką związany jest praktycznie przez całe swoje dorosłe życie, ale jego kariera nabrała rozpędu w 2015 r.
 • Jest wielkim fanem sportu. Przez lata trenował piłkę nożną, zasiadał też w zarządzie klubu siatkarskiego.
 • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onetu.
 • Kamil Bortniczuk urodził się w 1983 r. W Głuchołazach. Dyplom ze stosunków międzynarodowych obronił w 2007 r. Na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziesięć lat później skończył prawo na Uniwersytecie Gdańskim. Do Prawa i Sprawiedliwości dołączył jeszcze w 2002 r., Cztery lata później został z listy tej partii wybrany do Rady Miasta w Głuchołazach. W wyniku wewnętrznego konfliktu z innymi członkami odszedł z PiS-u.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Przez lata działał w lokalnej polityce, ale przed wyborami w 2015 r. Został członkiem zespołu doradców Beaty Szydło, w którym odpowiadał za fundusze europejskie. Posłem został w 2019 r., Startując z list Zjednoczonej Prawicy. Wcześniej, w 2016 r., Został dyrektorem gabinetu ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. W międzyczasie zasiadał w zarządzie Grupy Azoty ZAK, gdzie zajmował się innowacjami.

  Explore more:  football wallpaper 4k
 • Sprawdź: Zjawiskowa bramka Waldemara Soboty z Lipskiem. Strzelił gola z własnej połowy [WIDEO].
 • Kilka miesięcy później po przekształceniu partii Polska Razem, którą wcześniej założył, został członkiem Porozumienia. W 2019 r. Uzyskał mandat posła i pod koniec tamtego roku premier Mateusz Morawiecki powołał go na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, ale już w kilka miesięcy później zrezygnował z pełnionej funkcji. W wyniku wewnętrznych nieporozumień wystąpił z partii Jarosława Gowina i w czerwcu 2021 r. Wraz z Adamem Bielanem stał się jednym z liderów Partii Republikańskiej.

  Kamil Bortniczuk – życie prywatne

  Kamil Bortniczuk jest żonaty i wraz ze swoją żoną doczekali się czwórki potomstwa: syna i trzech córek. – Ja mam czworo dzieci i żonę, która sprawuje osobistą opiekę nad najmłodszym z nich, w związku z czym nie pobiera żadnych świadczeń ani w miejscu zatrudnienia, ani ze strony państwa, więc o nadwyżkach trudno będzie mówić. Pomysł na to, jak wydatkować dodatkowe środki, na pewno się znajdzie — powiedział na antenie Polsat News, gdy toczył się spór o podwyżki dla polityków.

 • Zobacz: Były reprezentant Polski prowadził samochód po alkoholu. “Jest mi potwornie wstyd”.
 • Bortniczuk rzadko pokazuje się wraz z żoną, w sieci można znaleźć nieliczne zdjęcia jego małżonki. Prywatnie członek Partii Republikańskiej jest także wielkim fanem sportu, w tym siatkówki i piłki nożnej. Tę drugą dyscyplinę bardzo długo uprawiał w rodzinnych Głuchołazach.

  Kamil Bortniczuk — związki ze sportem

  Prawdopodobny nowy minister sportu zna się – przynajmniej na piłce nożnej – jak mało który polityk. Przez kilka lat był bowiem zawodnikiem GKS-u Głuchołazy, czyli drużyny z jego rodzinnej miejscowości. – To dla mnie wyjątkowa sprawa. Jeszcze trzy lata temu GKS grał w A-klasie, a teraz jesteśmy w IV lidze! – Mówił w 2019 r. Bortniczuk w rozmowie z “Faktem”.

  Explore more:  stuff for soccer
 • Polecamy: Efektowne logo Euro 2024. Jak zmieniały się przez lata? [GALERIA].
 • Polityk często podkreśla, że klub ma dla niego ogromne znaczenie. Wychował się tuż przy stadionie, a przygodę z piłką rozpoczął jako 10-latek. Między innymi dzięki jego staraniom otwarto w 2014 r. W Głuchołazach “generalnie odnowione obiekty ze sztuczną murawą”. Wcześniejsze zniszczyła wielka powódź z 1997 r.

  W 2018 r. Przez kilka miesięcy zasiadał w radzie nadzorczej siatkarskiego klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, której sponsorem jest Grupa Azoty.

  Źródła: “Super Express”, “Fakt”, Onet.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  6 października 2021, 19:02..

  Bono