KSW 68: Rutkowski stawiał opór, ale Parnasse znów pokazał klasę!

KSW.

To był pojedynek na miarę walki wieczoru. W decydującym starciu gali KSW. 68 Salahdine Parnasse pokonał przez poddanie zza pleców Daniela Rutkowskiego. Polak stawił ogromny opór faworyzowanemu obrońcy tytułu.

Salahdine Parnasse
Salahdine Parnasse (Foto: KSW. Foto / Materiał prasowy)

W walce wieczoru gali KSW. 68, która odbyła się w Radomiu naprzeciwko siebie stanęli Salahdine Parnasse i Daniel Rutkowski. Stawką tego starcia był mistrzowski pas w wadze piórkowej, który w swoich rękach dzierżył Francuz. Parnasse odzyskał go podczas gali KSW. 65, kiedy udanie zrewanżował się Danielowi Torresowi. W pierwszym pojedynku na gali KSW. 58 lepszy okazał się Torres, który już w pierwszej rundzie popisał się efektownym nokautem. Dla francuskiego zawodnika była to pierwsza i jak dotąd jedyna porażka w karierze. W rewanżu o rozstrzygnięciu zdecydowali sędziowie, a obaj zawodnicy zafundowali kibicom ogromne emocje na dystansie 25 minut. Tym razem werdykt był pomyślny dla Parnasse’a, który odzyskał utracony pas.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Wcześniej francuski wojownik miał na rozkładzie w KSW. takie nazwiska, jak Filip Pejić, Ivan Buchinger, Roman Szymański, o jego sile przekonali się także Marcin Wrzosek i Artur Sowiński, którego Francuz rozbił w swoim debiucie w klatce KSW..

 • Zobacz również: Sportowe maskotki Putina. Wicemistrzowie olimpijscy wspierają wojnę.
 • Z mistrzowskiego tronu w wadze piórkowej Francuza będzie chciał zrzucić Daniel Rutkowski, który staje przed szansą sięgnięcia po tytuł w trzeciej organizacji. 33-latek jest już mistrzem federacji FEN i Babilon MMA, a jego przygoda w KSW. rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W swoim debiucie Rutkowski przez nokaut pokonał Filipa Pejicia, a kluczem do spektakularnego sukcesu okazało się wysokie kopnięcie na głowę. Rutkowski od 2016 r. nie znalazł pogromcy w MMA, a w sobotę dodatkowo walczył przed własną publicznością, która zgotowała mu niesamowite przyjęcie i doping przez całą walkę.

  Explore more:  IMEJ: Bartosz Zmarzlik mistrzem Europy, srebro dla Tobiasza Musielaka

  W pierwszej rundzie niespodziewanie, jako pierwszy obalenia spróbował Parnasse. Rutkowski nie dał się jednak odciągnąć od siatki i po chwili walka wróciła do stójki. Obrońca mistrzowskiego pasa cały czas szukał szczęścia w klinczu, co przed walką wydawało się być domeną zawodnika z Radomia. Rutkowski próbkę swoich umiejętności pokazał w ostatniej minucie, gdy efektownie obalił Francuza, który jednak szybko wyszedł z opresji.

  Na początku drugiej odsłony walka toczyła się w stójce, a obaj zawodnicy pokazywali umiejętności z kickboxingu. Rutkowski starał się skracać dystans do rywala, ale Parnasse odgryzał się groźnymi kontratakami. Kilka ciosów i kopnięć dosięgło celu i w tej części walki Francuz pozostawił po sobie korzystniejsze wrażenie.

  Trzecia odsłona miała podobny scenariusz, a Parnasse postawił na mocne kopnięcia, którymi siał spustoszenie u rywala. Francuz walczył bardzo konsekwentnie i przede wszystkim nie pozwalał Rutkowskiemu na skrócenie dystansu.

 • Polecamy: Legenda o Lewandowskim: negocjacje nowego kontraktu z Bayernem powinny być łatwe.
 • W pierwszych sekundach Parnasse kompletnie zaskoczył rywala wysokim kopnięciem. Rutkowski padł na matę, a Francuz ruszył do ofensywy. Zawodnik z Radomia początkowo skutecznie się obronił, potrafił na chwilę wrócić do stójki, ale Parnasse nie przepuścił okazji. Po chwili dopadł do rywala i poprzez poddanie duszeniem zza pleców zakończył walkę. Tym samym Francuz po raz kolejny skutecznie obronił mistrzowski pas w wadze piórkowej.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  19 marca 2022, 23:39.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

  Bono