LE: Valencia obroniła zaliczkę, choć była krok od odpadnięcia

Liga Europy.

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy Krasnodar zremisował 1:1 z Valencią. W pierwszym meczu tych drużyn lepsi byli Hiszpanie (2:1) i to oni zagrają w ćwierćfinale rozgrywek.

FK Krasnodar - Valencia CF
FK Krasnodar – Valencia CF (Foto: PAP)

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy na Mestalla Valencia wygrała z Krasnodarem tylko 2:1. Taki wynik nie rozstrzygał całkowicie tej rywalizacji, a był bardzo niebezpieczny dla Nietoperzy. Wystarczyło bowiem, by Rosjanie strzelili jednego gola, a ten sprawiłby, że to oni awansowaliby do ćwierćfinału rozgrywek. Tak się jednak nie stało i drużyna prowadzona przez Marcelino pozostaje w grze o trofeum.

Trudno jednak było oczekiwać, żeby Krasnodar nagle zdołał się przełamać. I to w dodatku z rywalem, który jest obecnie w naprawdę doskonałej formie. Valencia wygrała cztery ostatnie spotkania, a po raz ostatni poniosła porażkę jeszcze w styczniu, kiedy w Pucharze Króla uległa Getafe (0:1). W czwartek Hiszpanie nie musieli za wszelką cenę dążyć do strzelenia gola. Bezbramkowy remis – w przeciwieństwie do przeciwników – także ich zadowalał.

Gospodarze chcąc marzyć o awansie musieli wygrać. A ta sztuka jeszcze w tym roku im się nie udała. Krasnodar w 2019 roku rozegrał pięć oficjalnych meczów – trzy zremisował, dwa przegrał. W poprzedniej rundzie Ligi Europy wyeliminował Bayern Leverkusen tylko dzięki temu, że strzelił gola na wyjeździe, bo oba spotkania skończyły się remisami (0:0 i 1:1). W rewanżu z Valencią co prawda znowu nie przegrał, ale to marne pocieszenia dla kibiców rosyjskiego zespołu.

Explore more:  Żużel: Mirosław Korbel nie jest już trenerem OK Bedmet Kolejarza Opole

Zespół Olega Fomenki dłużej utrzymywał się przy piłce, ale na efekt trzeba było czekać do samego końca. W 85. Minucie genialnym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Magomed Sulejmanow. Sensacja wisiała w powietrzu, ale Valencię w trzeciej minucie doliczonego czasu gry uratował Goncalo Guedes.

Krasnodar – Valencia 1:1 (0:0).

Bramki: Sulejmanow (85.) – Guedes (90+3.).

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Valencia.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.