Lekarka zdradza, jakie leki codziennie bierze Halep. “Mam zgodę Simony na ujawnienie”

Tenis.

Simona Halep (31 lat, 9. W rankingu WTA) oblała test antydopingowy podczas tegorocznego US Open i została tymczasowo zawieszona. Dana Safta, laryngolog i doktor nauk medycznych, ujawniła, jakie leki tenisistka przyjmuje na co dzień.

25 października 2022, 08:53..

Simona Halep
Simona Halep (Foto: Robert Prange / Getty Images)
 • Więcej ciekawych historii przeczytasz w nowym serwisie PrzegladSportowy.Onet.Pl. Sprawdź!
 • Halep została tymczasowo zawieszona przez Międzynarodową Agencję Integralności Tenis.a po tym, jak podczas tegorocznego US Open wykryto w jej organizmie zakazaną substancję. Zawodniczka została poinformowana o pozytywnym teście 7 października.

  W organizmie 31-latki wykryto roksadustat, substancję klasy EPO, lek przeciw anemii powszechnie stosowany w leczeniu pacjentów dializowanych.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Two medications taken by Simona Halep

  — Brat Simony powiedział mi, że wzięła udział w 106 testach antydopingowych w ciągu sześciu lat. 21 września zrobiła kolejny test w Rumunii, który był negatywny. 7 października miała kolejny test, również negatywny.

 • Czytaj także: Świątek zaczęła od niepowodzenia, teraz będzie faworytką. Zasady i uczestniczki WTA Finals.
 • Mam zgodę Simony na ujawnienie, że brała codziennie Euthyrox 50mcg i tabletki antykoncepcyjne. Operacja nosa przebiegła cudownie, gdyby brała Roxadustat groziłaby jej zakrzepica.

  Zapytałam Simonę, co robi z butelkami z wodą w szatni. Powiedziała, że zawsze je zamyka i wkłada do torebki — powiedziała Dana Safta w rozmowie z Antena 3 CNN.

  — Znam Simonę od kilku lat, zaczęłyśmy współpracę na linii lekarz-pacjent 8-9 lat temu i tak zbudowana została przyjaźń, relacja duszy i doradztwo medyczne, które oczywiście wykonałam, ponieważ zaufała mi. Byłam uczciwa w tym, co musiałem zrobić dla niej medycznie, a później oczywiście pomagałam jej przezwyciężyć jej stan emocjonalny z zaufaniem i wszystkim, co mogłam dać jej jako wsparcie moralne.

  Explore more:  Budowlani Łódź zostaną ukarani?

  Na pewno nie mogę ani przez chwilę zaakceptować pomysłu, że Simona świadomie połknęła roxadustat. To nie jest możliwe.

 • Polecamy: Moskwa wciela kluby piłkarskie z okupowanej Ukrainy do ligi rosyjskiej.
 • Znając ją tak dobrze i wiedząc przede wszystkim, jak dba o swój organizm i jak za każdym razem, gdy chciała i gdy miała receptę w banalnym przypadku zwykłego przeziębienia, oceniałem jej receptę zgodnie z tym, na co pozwalała nam lista antydopingowa. Zaniedbanie ze strony jej i zespołu nie wchodzi w rachubę, bo zespół chce jej pomóc, a nie utrudniać życie, nie niszczyć. Więc tego założenia nigdy nie mogę zaakceptować. Znam ten zespół — dodała.

  “The biggest shock of my life” Cách SEO website WordPress

  — Rozpoczyna się najtrudniejszy mecz mojego życia: walka o prawdę. Zostałam poinformowana, że mój test na substancję o nazwie Roxadustat był pozytywny w wyjątkowo małej ilości. To największy szok w moim życiu.

  Przez całą moją karierę myśl o oszukiwaniu nigdy nie przeszła mi przez głowę, to całkowicie sprzeczne z wartościami, w których zostałam wychowana. Czuję się całkowicie zdezorientowana i zdradzona. Będę walczyć do końca, aby udowodnić, że nigdy celowo nie zażyłem zakazanej substancji i wierzę, że prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw.

  Nie chodzi o tytuły czy pieniądze, chodzi o honor i historię miłości, którą rozwinęłam z tenisem przez ostatnie 25 lat — to pierwsza reakcja Simone Halep po szokujących informacjach.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Źródło:Przegląd Sportowy.

  Autor:GSR.

  Data utworzenia:.

  25 października 2022, 08:53..

  Bono