Leśnodorski: Akahoshi daje Pogoni więcej, niż Matsui Lechii

Ekstraklasa.

Bogusław Leśnodorski komentuje doniesienia o zainteresowaniu Legii Warszawa Daisuke Matsuim, chwali Pawła Olkowskiego i informuje, jak klub zareaguje na karę nałożoną przez UEFA.

30 września 2013, 17:44..

| Aktualizacja 1 października 2013, 23:45.

Bogusław Leśnodorski
Bogusław Leśnodorski (Foto: Piotr Kucza / newspix.pl)

Prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski był gościem Magazynu Ekstraklasy, realizowanego przez sport.Pl. Zdementował informacje Dziennika Bałtyckiego, że klub z Łazienkowskiej jest zainteresowany pozyskaniem pomocnika Lechii Gdańsk Daisuke Matsuiego.

– Nic takiego nie ma miejsca. Nic o tym nie wiem. W polskiej lidze ten zawodnik wygląda dobrze, ale jeśli chodzi o piłkarzy grających w ekstraklasie, to najwcześniej w listopadzie zaczniemy ich poważnie analizować, bo będziemy mieli za sobą trzy miesiące rozgrywek i dopiero wtedy będzie można powiedzieć, ile naprawdę znaczą. Czasem nawet zmiana warunków pogodowych może spowodować, że któryś z tych piłkarzy zacznie słabiej grać, bo jest do zimy nieprzyzwyczajony – stwierdził Leśnodorski. Pokusił się przy tym o porównanie dwóch Japończyków z polskiej ligi: Matsuiego i Takafumi Akahoshiego.

– Matsui jest starszy, więc wydaje się bardziej doświadczony i piłkarsko lepszy, ale na dzień dzisiejszy to Akahoshi daje więcej swojej drużynie – stwierdził prezes Legii.

Levy: Legia udowodniła swoją wartość.

Więcej filmów obejrzysz w naszej specjalnej sekcji wideo!

Leśnodorski przyznał za to, że piłkarzem z polskiej ligi, którego gra podoba mu się najbardziej, jest Paweł Olkowski z Górnika Zabrze. Pochwalił przy tym Michała Chrapka z Wisły Kraków i Mateusza Lewandowskiego z Pogoni Szczecin.

Explore more:  Pique nie był zainteresowany poczynaniami kolegów

Prezes Legii stanął w obronie napastnika Patryka Mikity, który został skrytykowany za występ w ostatnim ligowym meczu ze Śląskiem Wrocław (2:1).

– To byłoby dziwne, gdyby w drużynie mistrza Polski 18-letni chłopak, który drugi czy trzeci raz wychodzi na boisko w pierwszym składzie, robił zdecydowaną różnicę i był liderem drużyny. Starał się, dużo biegał, miał sytuacje strzeleckie, niestety ich nie wykorzystał. Wydaje mi się, że jeszcze będziemy z niego mieli dużo pociechy – stwierdził dla Magazynu Ekstraklasy sport.Pl.

Legia najbliższy mecz Ligi Europy z Apollonem Limassol rozegra przy pustych trybunach. Dodatkowo klub będzie musiał zapłacić karę finansową w wysokości 150 tys. Euro. To kara, jaką UEFA nałożyła na klub za zachowanie kibiców w trakcie eliminacji Ligi Mistrzów. Bogusław Leśnodorski zapowiedział, że nie klub nie złoży w tej sprawie odwołania.

– Jeśli chodzi o sprawę flag i zamknięcie stadionu, to czujemy się pokrzywdzeni. Doszliśmy jednak do wniosku, że odwołanie nie ma sensu. Trzeba uszanować decyzję organizacji w której gramy, po prostu się dostosować – stwierdził prezes Legii.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

30 września 2013, 17:44..

Bono