Makare Wilson: szanse na awans są równe

– Po wygranej w pierwszym meczu 3:0, w niedzielę nie wszystkie rzeczy funkcjonowały w naszym zespole tak dobrze jak w sobotę – oceniła postawę Impelu Wrocław w pierwszych starciach półfinału Orlen Ligi Makare Wilson, kapitan drużyny. Impel remisuje z Atomem Treflem Sopot 1-1 w walce o finał mistrzostw Polski.

Makare Wilson
Makare Wilson (Foto: newspix.pl)

– Powinniśmy lepiej zagrać, zwłaszcza blokiem oraz zagrywką, bo właśnie dzięki niej mogłyśmy zmusić rywalki do popełniania błędów. Przed dwoma meczami we Wrocławiu musimy popracować głównie nad poprawą tych elementów. Moim zdaniem obie drużyny mają równe szanse na awans do finału – dodała środkowa bloku wrocławianek.

– Niedzielne spotkanie było dużo lepsze niż sobotnie. Wystartowaliśmy również dobrze, ale później coś się popsuło w połowie pierwszego seta. Atom Trefl zaczął grać swoją siatkówkę, a tego chcieliśmy uniknąć. Zagrali dobrze, świetną zmianę dała Pietersen. Mieliśmy okazję wrócić do gry, ale tak się nie stało – nie krył gorzkich słów trener Impelu, Tore Aleksandersen.

– Mieliśmy też piłkę meczową na 3:2 i to rozaczrowujące, że tego nie wykorzystaliśmy. Takczynie zagraliśmy słabo przede wszystkim w dwóch rzeczach: na pewno to, że straciliśmy punkty w tie breaku w jednym ustawieniu, kiedy prowadziliśmy już 8:5. Jeśli dzieją się takie rzeczy to oczywiste, że rodzą problemy. Pod tym kątem okazaliśmy się za słabi – ocenił Norweg.

– Sędziowane w tym spotkaniu było bardzo dobre i warto zwrócić na to uwagę – sędzia nie bał się podejmować konkretnych decyzji w bardzo trudnych momentach meczu. A teraz cóż – wracamy do Wrocławia, wdrażamy przygotowania do kolejnych spotkań. Stan rywalizacji wynosi w tej chwili 1-1, najbliższe dwa spotkania mamy u siebie i myślę, że to dla nas korzystne. Spróbujemy wykorzystać przewagę własnego boiska. Musimy być skoncentrowani i mocno przepracować ten czas, bo oba zespoły są bardzo wyrównane. Każdy jest zdolny pokonać drugiego, więc nikt nam tych zwycięstw nie podaruje. Wracamy, pracujemy i chcemy stworzyć drużynie z Sopotu prawdziwe piekło we własnej hali – zakończył opiekun Impelu Wrocław.

Explore more:  Górnik Zabrze – Korona Kielce. Skrót meczu

Za: impelwroclaw.Pl.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

2 kwietnia 2014, 11:29.

Bono