Messi i Guardiola w jednym staną domku?

Autorzy Onet

Z Barceloną wspólnie podbili futbolowy świat. W piłce klubowej zdobyli wszystko, co było do zdobycia, a nawet trochę więcej. Zbudowali kult Blaugrany na niespotykaną dotąd skalę. Rozstali się dwa i pół roku temu, kiedy Josep Guardiola postanowił sprawdzić się w Bayernie Monachium. Za pół roku znów jednak mogą stanąć ramię w ramię. Guardiolę i Leo Messiego, dosłownie za wszelką cenę, chcą szejkowie z Manchesteru City.

Leo Messi, fot.  Pierre-Philippe Marcou / AFP Photo
Leo Messi, fot. Pierre-Philippe Marcou / AFP Photo (Foto: Autorzy Onet)

O przenosinach Guardioli z Monachium do Manchesteru mówi się od dawna. Hiszpanowi umowa z mistrzem Niemiec kończy się w czerwcu 2016 roku i nic nie wskazuje na to, by zamierzał ją przedłużyć. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona jeszcze w tym roku, ale nie przed meczem Bayernu z Hannoverem zaplanowanym na 19 grudnia.

– Zawsze mówiliśmy, że decyzja zapadnie w 2015 roku, ale nie mówiliśmy kiedy – komentował ostatnio niecierpliwość dziennikarzy prezes rady nadzorczej Bayernu Karl-Heinz Rummenigge. – Wiem, że to będzie tuż przed świętami Bożego Narodzenia, ale dopiero po meczu z Hannoverem rozmowy zostaną sfinalizowane i wtedy będziemy mogli zakomunikować naszą decyzję. Pamiętajmy jednak, że zmiany w klubach są naturalne. Piłkarze przychodzą i odchodzą, to samo dotyczy trenerów – dodał Rummenigge.

Według hiszpańskiego radia Cadena COPE Guardiola podjął już decyzję o zmianie otoczenia, by spełnić swoje wieloletnie marzenie i poprowadzić klub w lidze angielskiej. Od sezonu 2016/2017 ma zastąpić Manuela Pellegriniego na ławce trenerskiej Manchester City. Chilijczykowi kontrakt kończy się co prawda w 2017 roku, ale to nie powinno być hamulcem zmian na Etihad Stadium. Gwarantem owych zmian mają być ponadto dyrektor wykonawczy City Ferran Soriano oraz dyrektor sportowy Txiki Begiristain, z którymi Guardiola współpracował wcześniej w Barcelonie.

Explore more:  Gortat: Liczy się mistrzostwo

Obecność Hiszpana w Manchesterze City ma być z kolei magnesem dla Leo Messiego, choć koronnym argumentem jak zwykle mają być pieniądze. Brytyjska bulwarówka The Sun krzyczy z pierwszej strony o kosmicznym kontrakcie dla Argentyńczyka – miałby pobierać tygodniową pensję w wysokości 800 000 funtów. Roczne dochody Leo miałyby wynieść 40 milionów funtów, z czego 32 miliony stanowić miałaby pensja zasadnicza, a pozostałe 8 miałyby wpływać na jego konto w formie rozliczeń z praw wizerunkowych i różnego rodzaju bonusów.

Jeszcze większe wrażenie robi kwota odstępnego, jaką ponoć gotowi są wyłożyć za Messiego właściciele Manchesteru City – 170 milionów euro. Na takim pułapie futbolowe transfery jeszcze nie lewitowały, ale w końcu sprawa dotyczy najlepszego piłkarza w galaktyce. Według dziennikarzy The Sun rozmowy ruszyły, a Messi wyraził chęć przeniesienia się na Wyspy.

Kibice Blaugrany pocieszają się, że to jedynie spekulacje i szum medialny mający na celu wymuszenie na Barcelonie podniesienia uposażeń Messiego, przypominając analogiczne działania prowadzone wobec Neymara. Czy miłość do Barcy rzeczywiście jest bezgraniczna i nie skruszy jej żaden czek? W najbliższych miesiącach Katalończyków czeka wymagający test uczuć.

CO Z FRANCKIEM? Http://eurosport.Onet.Pl/pilka-nozna/drogba-wraca-do-chelsea-abramowicz-chce-ribery-ego/76frqd.

Franck Ribery, fot. CHRISTOF STACHE / AFP
Franck Ribery, fot. CHRISTOF STACHE / AFP (Foto: Autorzy Onet)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Autorzy Onet.

Autorzy Onet

Data utworzenia:.

27 listopada 2015, 19:58.

Bono