Mistrzostwa Europy w kajakarstwie górskim: pierwszy dzień bez medalu Polaków

Grzegorz Hedwig (C-1) zajął siódme, a Maciej Okręglak (K-1) ósme miejsce na mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim, które odbywają się w słowackim Liptovskim Mikulaszu.

Maciej Okręglak
Maciej Okręglak (Foto: Tomasz Markowski / Newspix)

Hedwig zaliczył aż 12 karnych sekund. Uzyskał czas 116,58. Siódma lokata, jaką zajął w ME, sprawiła, że przesądził już sprawę wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, wygrywając wewnętrzną kwalifikację w reprezentacji Polski.

Mistrzem Europy został Słowak Alexander Slafkovsky – 99,87 (0), który wyprzedził swojego rodaka Michala Martikana – 101,66 (4) i Hiszpana Andera Elosegi – 102,56 (4).

W konkurencji K-1 bardzo liczyliśmy na dwukrotnego wicemistrza świata Mateusza Polaczyka. Ten jednak w półfinale zajął dopiero 18. Miejsce, tracąc prowadzenie w wewnętrznych kwalifikacjach kadry na igrzyska olimpijskie. Teraz liderem w tym wyścigu jest jego sparingpartner Mateusz Okręglak, który wygrał półfinał. W finale było już jednak znacznie gorzej. Nowosądeczanin zajął ósme miejsce, uzyskując czas 101,40 (6). Walka o medale była szalenie zacięta, a ostateczne rezultaty zostały ustalone dopiero po przeanalizowaniu wszystkich spornych sytuacji.

Mistrzem Europy został Czech Jiri Prskavec – 91,44 (2), który o zaledwie 0,01 wyprzedził swojego rodaka Vavrinca Hradilka – 91,45 (0). Brązowy medal wywalczył Niemiec Hannes Aigner – 92,91 (0).

Warto też odnotować, że na 13. Pozycji został sklasyfikowany Dariusz Popiela, który – podobnie jak Polaczyk – odpadł w półfinale.

Explore more:  Haikou World Open: odpoczynek O'Sullivana, Allen powalczy o snookerowy hat trick

Taki układ wyników powoduje, że teraz najbliżej igrzysk w K-1 w naszej reprezentacji jest Maciej Okręglak. Ostateczny skład kadry poznamy po zawodach w Bratysławie pod koniec maja.

(TK).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

14 maja 2016, 15:29.

Bono