Motor Lublin nie może być jeszcze pewny zlota!

Ekstraliga.

O 19:15 początek pierwszego meczu finałowego pomiędzy Platinum Motorem Lublin, a Betard Spartą Wrocław. Murowanymi faworytami do złota są ci pierwsi, bo wrocławianie walczą z kontuzjami. — Na wieszani medali jest zdecydowanie za wcześnie — twierdzi Jacek Frątczak, były menedżer i nasz ekspert.

Sparta Wrocław - Motor Lublin
Sparta Wrocław – Motor Lublin (Foto: PRZEMYSLAW KAROLCZUK / 400mm.pl / NEWSPIX.PL / newspix.pl)

Wrocławianie jadą do Lublina bez Macieja Janowskiego, Taia Woffindeana i Charlesa Wrighta. To duży cios dla całej Betard Sparty. Odkąd było wiadomo, że podopieczni Dariusza Śledzia awansowali do PGE Ekstraligi, to większość środowiska zawieszało już złote medale lublinianom. Czy tak faktycznie będzie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

– W przypadku wielkiego finału i dobrego występu na wyjeździe patrząc przez pryzmat kontuzji, to uważam, że Sparta niekoniecznie może pojechać w takim składzie, jak w pierwszym meczu w Lublinie. Chłopacy sami to sygnalizują. Kontuzje są bolesne i świeżej fazie, ale nie są to wbrew pozorom tak ciężkie urazy, które umożliwiałyby jazdę na żużlu — powiedział Jacek Frątczak, który komplementuje Betard Spartę.

Zobacz także: Talizman w składzie Motoru. Idzie na rekord.

— Warunek oczywiście jest prosty. Chłopcy muszą być na tyle zdrowi, żeby bezpiecznie odjechać zawody. Na wieszani medali jest zdecydowanie za wcześnie — dodał.

Co wrocławianie muszą zrobić, aby to oni cieszyli się ze złota? — Musi być pełna koncentracja. To nie jest żadna kurtuazja z mojej strony, czy z punktu widzenia lublinian. Mecz Wrocław-Toruń pokazał, że można stracić trzech zawodników i wygrać zawody. Pamiętajmy, że jeśli rozmawiamy o drużynie wrocławskiej, to co odróżnia Wrocław od większości drużyn w Polsce? Organizacja, praca, wyciąganie wniosków, niepanikowanie w trudnych sytuacjach. Mógłbym tutaj jeszcze rozwijać. Chodzi o to, żeby widzieć i mieć odpowiedzi na różne pytania.

Explore more:  football power index

Przeczytaj więcej: Junior Unii nie dla zielonogórzan?! Falubaz może obejść się smakiem.

— To jest drużyna przede wszystkim, która od prezesa po mechaników i poszczególnych zawodników, wie dokładnie co ma robić. Udowodnili w półfinale, że mogą być zdziesiątkowani, a i tak są bardzo groźni. Do tego dochodzą możliwości taktyczne i faktycznie, trzema zawodnikami są w stanie zbudować korzystny wynik dla dwumeczu na wyjeździe. Moim zdaniem 40 punktów i więcej może zadowolić wrocławian — kwituje nasz rozmówca.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy Onet.

Autor:ChS.

Data utworzenia:.

17 września 2023, 16:15.

Bono