Nie ma już I i II ligi żużlowej. Są nowe, absurdalne nazwy

Żużel.

Niezłe zamieszanie w ostatnich tygodniach zafundowali kibicom włodarze żużlowych rozgrywek w Polsce. Najpierw zniknęła 1. Liga Żużlowa, zastąpiona Speedway 2. Ekstraligę, a od wczoraj nie ma już też dawnej 2. Ligi Żużlowej, która zmieniła nazwę na Krajową Ligę Żużlową. Biorąc pod uwagę, że będą startowały w niej drużyny z Niemiec i Łotwy, nazwa wydaje się wyjątkowo irracjonalna.

Kolejarz Opole i Unia Tarnów rywalizowały w sezonie 2023 w 2.LŻ. Teraz pojadą w KLŻ
Kolejarz Opole i Unia Tarnów rywalizowały w sezonie 2023 w 2.LŻ. Teraz pojadą w KLŻ (Foto: Fot. Paweł Wilczyński / newspix.pl)

Kto nie interesował się żużlem przez kilkanaście ostatnich dni, może być bardzo zdziwiony. W PGE Ekstralidze wszystko pozostało po staremu. To dalej najlepsza klasa rozgrywkowa w Polsce. ROW-u Rybnik, Cellfast Wilków Krosno, czy Abramczyk Polonii Bydgoszcz nie ma już jednak w 1.LŻ. W związku z tym, że zarządzaniem rozgrywkami drugiego szczebla rozgrywkowego, od sezonu 2024 także zajmie się Ekstraliga Żużlowa, dawni pierwszoligowcy, będą teraz ścigali się Speedway 2. Ekstraliga.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Ma to pomóc w realizacji wspólnych działań marketingowych i zniwelować w przyszłości ogromną dysproporcję finansową między oboma ligami.

 • Zobacz także: Ekstraliga, jak Bundesliga. Duży sponsor już wkrótce!
 • 2.LŻ, czyli najniższa klasa rozgrywkowa w Polsce pozostała w jurysdykcji Głównej Komisji Sportu Żużlowego, ale nie jest już drugą ligą. W poniedziałek oficjalnie ogłoszono, że od teraz będzie się nazywała Krajowa Liga Żużlowa.

  – Zastanawialiśmy się, co zrobić i jak nazwać drugą ligę. Były różne pomysły. Choćby trzecia liga. Doszliśmy jednak do wniosku, że to nie byłoby dobre dla samych klubów, kibiców czy sponsorów. Zwłaszcza tym ostatnim trudno byłoby wytłumaczyć, że kluby, które jeździły w drugiej lidze, teraz są w trzeciej. To znaczy, że teraz spadły, zostały zdegradowane? Finalnie doszliśmy do wniosku, że w przyszłym roku pojedziemy, jako Krajowa Liga Żużlowa. Chcemy tę formułę utrzymać, choć oczywiście marzy nam się sponsor tytularny. Nie wiem jednak, czy się uda – powiedział, na pośrednictwem oficjalnego portalu GKSŻ, nowy przewodniczący tej komisji, Ireneusz Igielski.

  Explore more:  PGE GKS - Lech: Koncert Rudneva w Bełchatowie

  Krzystyniak: It’s just stupid! Cách SEO website WordPress

  Krajowa Liga Żużlowa brzmi tym bardziej absurdalnie, że w przyszłym sezonie zobaczymy w niej dwie drużyny spoza Polski: Trans MF Landshut Devils i Lokomotiv Daugavpils.

  — Zaczepiło mnie wczoraj kilku kibiców, pytając: co ja o tym wszystkim sądzę, o co w tym wszystkim chodzi? A ja się z tego tylko śmieję. Zamiast prostego podziału Ekstraliga, I liga, II liga, mamy jakieś dziwne kombinacje. Ludzie się za głowy łapią i nie mogą uwierzyć, że poważni ludzie w polskim żużlu, wymyślają takie absurdalne rzeczy. To nazewnictwo jest tak trudne i skomplikowane, by nie powiedzieć po prostu, że głupie — ostro ocenił były reprezentant Polski, Jan Krzystyniak.

 • Zobacz również: Wymyślili nową nazwę dla drugiej ligi. Aż trudno uwierzyć.
 • — Może chodziło o to, że jak dołożymy drugą ligę “ekstra”, to nagle więcej zawodników zacznie bardzo dobrze jeździć. To tak jednak nie działa. Mnie nic do tych nowych nazw nie przekona i większości kibiców również. Cała Polska się z tego śmieje — zakończył były żużlowiec i trener.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Źródło:Przegląd Sportowy Onet.

  Data utworzenia:.

  28 listopada 2023, 14:16.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

  Bono