Niezwykłe zakończenie wakacji na Mazurach! AZS zaprasza na sportowe Frajdy Miejskie

Niezwykłe zakończenie wakacji czeka wszystkich mieszkańców i turystów Wilkas, Giżycka i okolic. W sobotę, 9 września na terenie AZS Wilkasy odbędą się Frajdy Miejskie. Otwarty, wielki rodzinny piknik sportowy kryje za sobą wiele niezapomnianych atrakcji.

AZS
AZS (Foto: Materiały prasowe)

Kilka godzin wspólnej zabawy podczas gry terenowej, turnieje siatkówki plażowej i tenisa, spotkania z utalentowanymi sportowcami, nowe aktywności, niespodzianki, park dmuchańców, koncerty, losowanie ciekawych nagród – to wszystko sprawi, że będzie to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich rodzin z dziećmi, przyjaciół i znajomych. Uczestnicy bezpłatnej zabawy mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek.

Misje specjalne dla całych rodzin, paczek przyjaciół i znajomych oraz odkrywanie trasy przy pomocy mapy – tego wszystkiego mogą się spodziewać uczestnicy gry terenowej. Świetna zabawa czekać będzie na śmiałków, którzy wyruszą w pieszy rajd. Na liczącej ok. 5 km trasie odwiedzą kilkanaście punktów kontrolnych. Żeby je zaliczyć, uczestnicy będą musieli wykonywać zadania nie tylko sprawnościowe, ale i logiczne. Przygotowane gry będą okazją do wspólnej zabawy i wymagać mają pracy zespołowej. Wszyscy, którzy podejmą wyzwanie, otrzymają pakiet startowy, a w nim: pamiątkową koszulkę, numer startowy, worek, napój i mapę.

Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny (2-6 osobowe) składające się z co najmniej jednej osoby pełnoletniej. Liczba miejsc do udziału w grze terenowej jest ograniczona. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Explore more:  Michał Pazdan znów udowodnił, że jest najlepszym obrońcą w kraju

– To nie jest typowy wyścig i tu nie jest istotny wynik. Chodzi nam o upowszechnianie aktywności fizycznej i pokazanie tego, jak można w ciekawy sposób spędzić sobotę, spróbować różnych form aktywności oraz pokazać, czym zajmuje się AZS. Na mecie każdy będzie zwycięzcą i na każdego będzie czekał medal – zapowiada sekretarz generalny AZS Dariusz Piekut.

Zakończenie wakacji nie może się odbyć bez sportów „pod chmurką”. Na kompleksie boisk plażowych AZS Wilkasy odbędzie się turniej siatkówki plażowej, w której sędziami będą zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn. Karol Jankiewicz i Jakub Ciunajtis to wychowankowie AZS Olsztyn, którzy zadebiutowali w PlusLidze w barwach akademików z Kortowa. Chodź na co dzień grają w hali, to siatkówka plażowa nie jest im obca. W 2021 zwyciężyli w zawodach PreZero Grand Prix PLS, czyli odmianie siatkówki plażowej 4×4, w której udział biorą wszystkie zespoły PlusLigi. Do udziału w zabawie może się zgłosić pary dziewczęce/kobiece i chłopięce/męskie.

Uczestnicy zawodów otrzymają pakiety startowe, w których znajdą się: pamiątkowa koszulka, worek i napój. Dla najlepszych zaplanowano zaś medale oraz ciekawe nagrody.

Fani tenisa również znajdą coś dla siebie. Na pięciu odkrytych kortach odbywać się będzie turniej AZS Wilkasy Open. Uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie startowe ze względu na stopień zaawansowania. Pierwsze gry rozpoczną się już przed godziną 10:00. Na wszystkich czekać będą pamiątkowe koszulki, worek oraz napój. Najlepsi mogą się spodziewać medali i ciekawych nagród.

Uczestnicy gry terenowej, którym zostanie trochę pary w rękach, odrobina kondycji i dwie szczypty równowagi – będą mogli wziąć udział w Pucharze AZS w SUP-ie. W sprincie do pokonania będzie wyznaczona na wodach jeziora Niegocin trasa licząca około 250 m. Zawodnicy ruszać będą z plaży parami, a zwycięzcy awansować będą do kolejnej fazy pucharu. To właśnie widowiskowe pojedynki jeden na jeden dostarczą wielu emocji kibicom zebranym na brzegu. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie MOPR.

Explore more:  3-4-3 formation soccer

Dla uczestników gry terenowej oraz turniejów organizator zabezpieczył dodatkowe atrakcje. W strefie cateringowej można będzie zjeść przekąskę. Prócz tego na placu przy scenie głównej oraz plaży czekać będzie kilka godzin wspólnej zabawy i atrakcji dla najmłodszych (m.In. Animacje i park dmuchańców). Dla starszych uczestników zaplanowano zaś strefę chillu przy wakacyjnej muzyce.

Podczas festynu będzie można spotkać ciekawe osobistości ze świata sportu i nie tylko. Dwukrotna medalistka olimpijska Agnieszka Kobus-Zawojska zachęci do wyścigów na ergometrze z reprezentantem Polski w wioślarstwie morskim – Maciejem Zawojskim. Zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn chętnie poodbijają piłkę nie tylko z fanami siatkówki. Można będzie też porozmawiać i pożartować z artystą kabaretowym – Jarkiem Markiem Sobańskim. Całość uświetni koncert zespołu Farba, twórcy m.In. Hitu „Chcę tu zostać”.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami wydarzenia są: AZS Wilkasy, AZS OŚ Warmińsko-Mazurskie i Gmina Giżycko.

Program:.

8:15 – otwarcie biura zawodów, odbieranie pakietów startowych do gry terenowej, turniejów siatkówki plażowej i tenisa 9:45 – start turniejów tenisa i siatkówki plażowej (kompleks boisk do siatkówki plażowej, korty tenisowe) 9:50 – rodzinna rozgrzewka (przy scenie głównej) 10:00 – wspólny start, rozpoczęcie gry terenowej (brama startowa) 11:00 – rozpoczęcie festynu (atrakcje dla najmłodszych, przekąski dla uczestników gry terenowej i turniejów sportowych, rozdawanie medali, strefa dmuchańców, animacje, strefa chillu, spotkania ze sportowcami i wiele innych)(boiska i okolice sceny głównej).

11:45 – koncert (scena główna) 12:00 – rozpoczęcie Pucharu AZS w SUPie (plaża) 13:00 – finał gry terenowej (losowanie nagród) 13:30 – finał turniejów tenisa i siatkówki plażowej (wyłonienie zwycięzców, rozdanie medali, wręczenie nagród – scena główna) 14:00 – zakończenie pikniku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Explore more:  Żużel: Włókniarz próbuje rewolucyjnego rozwiązania

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Materiał komercyjny na zlecenie marki.

Bono