Ogromne kłopoty kadry U-17 po aferze alkoholowej. Potrzebny jest “wyjątek”

Reprezentacja Polski.

Czterech zawodników zostało wydalonych ze zgrupowania reprezentacji do lat 17, tuż przed mistrzostwami świata w tej kategorii wiekowej. Wiele wskazuje na to, że polska kadra na turnieju będzie poważnie osłabiona.

Reprezentacja Polski. do lat 17
Reprezentacja Polski. do lat 17 (Foto: Mirosław Szozda / newspix.pl)
 • Więcej informacji znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet.
 • Skandal na zgrupowaniu reprezentacji do lat 17. PZPN wyrzucił czterech piłkarzy: Oskara Tomczyka, Filipa Wolskiego, Jana Łabędzkiego oraz Filipa Rózgę. Nieoficjalnie wiadomo, że powodem decyzji o wydaleniu piłkarzy ze zgrupowania jest spożywanie alkoholu.

 • Zobacz również: Skandal alkoholowy w reprezentacji Polski U-17. Czterech piłkarzy ma wrócić do kraju.
 • Zawodnicy ponieśli dotkliwe konsekwencje swojego występku, ale ucierpi także polska kadra. Trener Marcin Włodarski powołał na turniej 21 zawodników, a ich nazwiska, zgodnie z regulacjami FIFA, zostały przesłane na dwa tygodnie przed rozpoczęciem turnieju. Wydalenie czterech piłkarzy będzie prawdopodobnie skutkować osłabieniem drużyny narodowej, do której nie będzie można w zamian powołać innych zawodników. Trwają jednak pertraktacje w tej sprawie, aby zrobiono wyjątek.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Wiele wskazuje zatem, że Polacy będą mieli bardzo krótką ławkę rezerwowych na turnieju, w którym w grupie ich rywalami będzie Japonia, Argentyna i Senegal. Włodarski w tej chwili, na kilka dni przed rozpoczęciem mistrzostw, ma do dyspozycji 17 zawodników, w tym trzech bramkarzy, co oznacza, że poza podstawową jedenastką będzie miał tylko czterech zawodników z pola do wprowadzania na zmiany.

  Explore more:  Thriller w meczu Magdaleny Fręch! Trzy sety i zwroty akcji

  U-17 World Cup: Weakened Polish team to compete for advancement in Group Cách SEO WordPress website

  Żeby było ciekawiej, jeden z ukaranych zawodników — Jan Łabędzki wskoczył do kadry w ostatniej chwili, w miejsce kontuzjowanego Filipa Rejczyka. Swoją szansę jednak zaprzepaścił.

 • Zobacz również: Zawodnicy wyrzuceni z kadry U-17. Zareagował Lech Poznań.
 • W MŚ do lat 17 wystąpią 24 drużyny, w tym Polska. Awans do 1/8 finału uzyskają po dwie najlepsze ekipy z każdej z sześciu grup oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

  Młodzi Polacy zagrają z Japonią 11 listopada, trzy dni później z Senegalem, a z Argentyną 17 listopada. Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 10.00 polskiego czasu.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Źródło:Przegląd Sportowy Onet.

  Autor:PGR.

  Data utworzenia:.

  6 listopada 2023, 11:48.

  Bono