Pieniądze i polityka w sporcie. Wszystko jasne! “To się nie zmienia”

Lekkoatletyka.

Wiceprezes Polskiego Związku Lekkoatletyki mówi wprost na temat sponsorowania sportu przez spółki Skarbu Państwa — Ja też dziękowałem prezesom spółek. To się akurat nie zmienia. Sponsoring to jest coś normalnego na świecie i tak samo jest u nas. Najbardziej aktywnymi sponsorami są największe spółki, czyli de facto spółki z udziałem Skarbu Państwa — przedstawia sprawę jasno Tomasz Majewski w podcaście “W cieniu sportu”.

Były lekkoatleta nie ukrywa, że sport zawsze w pewnym stopniu wiąże się z polityką. — Nie da się robić sportu bez polityki i tyle. Jak jesteś działaczem, to też normalne — mówi wprost.

Tomasz Majewski on the interference of politics in sport: it’s not possible Cách SEO website WordPress

— Nie kłuło w ucho jak na Balu Mistrzów Sportu każdy wychodzi i laurkę jednemu z prezesów spółek skarbu państwa wystawiał? — Zapytał w podcaście “W cieniu sportu” Łukasz Kadziewicz.

— Ja jak wychodziłem, to też dziękowałem prezesom spółek. To się akurat nie zmienia. Sponsoring to jest coś normalnego na świecie i tak samo u nas. U nas najbardziej aktywnymi sponsorami są największe spółki, czyli de facto spółki z udziałem Skarbu Państwa. Ale to jest coś dodatkowego. Nikt nie zmusza bezpośrednio, żeby taki sponsoring w ogóle istniał — odpowiada szczerze wiceprezes PZLA.

Prowadzący podkreśla, że bez sponsorów w postaci Orlenu albo innych podmiotów trudno byłoby o normalne zarobki sportowców. — Finansowanie na poziomie 500 zł stypendium miesięcznie — dodaje.

Explore more:  Gdzie oglądać Szachtar - Real Madryt? Transmisja w tv i online Ligi Mistrzów

— Tak to działa bez wsparcia. Miejmy świadomość, że to tak działa. My bylibyśmy bez tego wsparcia po prostu biedni i o ten sukces byłoby o wiele trudniej — zgadza się Majewski.

— Dobre pieniądze zaczynają się tam, gdzie ci płacą za startowanie. Sam wiesz, że w niektórych dyscyplinach tego po prostu nie ma. Nie masz okazji zarobić na swoim wyczynie sportowym, no to jesteś biedny — uważa.

Działacz i były sportowiec nie ma jeszcze wiedzy na temat nagród za medale igrzysk olimpijskich. — Pamiętajcie za medal olimpijski nagrodę daje PKOl. Te nagrody mają być dużo wyższe. Co do nagród z ministerstwa, to one są tam ustawowe, czy tam w rozporządzeniu. Być może teraz będzie to rozporządzenie inne. My tego jeszcze nie wiemy — podsumowuje.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy Onet.

Data utworzenia:.

12 listopada 2023, 21:40.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Bono