Play-off EBL. Enea Zastal BC – Śląsk – wynik pierwszego meczu

Polska Liga Koszykówki.

Przegląd Sportowy

Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał Śląsk Wrocław 97:90 w pierwszym meczu półfinału Energa Basket Ligi.

Mecz Zastal - Śląsk
Mecz Zastal – Śląsk (Foto: PAP/Lech Muszyński / PAP)

Śląsk był lepszy w trzech kwartach i prowadził przez większość spotkania, ale końcówka należała do mistrza kraju. Zastal wygrał ostatnią ćwiartkę 32:18 i przesądził o sukcesie. Najwięcej punktów dla zielonogórzan rzucił rezerwowy łotewski podkoszowy Rolands Freimanis (26). Najlepszym strzelcem wrocławian niespodziewanie był amerykański obwodowy Kyle Gibson – 27 oczek. Drugi mecz w serii do trzech zwycięstw odbędzie się w środę 14 kwietnia, zaledwie 24 godziny po pierwszym starciu.

Wszystkie spotkania półfinałów, finału i rywalizacji o trzecie miejsce odbywają się w Ostrowie Wielkopolskim. Liga zdecydowała, że powinny zostać zorganizowane w jednej hali ze względu na zagrożenie koronawirusem i ryzyko przekładania meczów. Lokalizacja wzbudziła kontrowersje, bo miejscowy zespół Arged BMSlam Stal po rundzie zasadniczej był na trzecim miejscu. W półfinale zmierzy się z drugą Legią Warszawa (początek 14 kwietnia), która w normalnej sytuacji miałaby przewagę parkietu. Teraz wszystkie spotkania rozegra w hali przeciwnika.

ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA – ŚLĄSK WROCŁAW 97:90 (17:20, 26:27, 22:25, 32:18).

Stan rywalizacji (do 3 zw.): 1-0 dla Enea Zastalu BC.

Enea Zastal BC: Rolands Freimanis 26, Skyler Bowlin 21, Geoffrey Groselle 17, Janis Berzins 12, Łukasz Koszarek 8, Cecil Williams 5, Kris Richard 4, David Brembly 2, Krzysztof Sulima 2.

Śląsk: Kyle Gibson 27, Strahinja Jovanović 16, Mateusz Szlachetka 15, Aleksander Dziewa 13, Elijah Stewart 12, Michał Gabiński 3, Szymon Tomczak 2, Ivan Ramljak 1, Ben McCauley 1, Jan Wójcik 0.

Explore more:  Francja: goli jak na lekarstwo, 90 minut Grzegorza Krychowiaka

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy.

Przegląd Sportowy

Data utworzenia:.

13 kwietnia 2021, 22:18.

Bono