PŚ w skokach narciarskich: media chwalą Karla Geigera

Skoki narciarskie.

Niemieckie media komentują wyniki kwalifikacji przed sobotnim konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Najwięcej miejsca dziennikarze zza naszej zachodniej granicy poświęcają swojemu rodakowi, Karlowi Geigerowi, który zajął trzecie miejsce. Niemiec to jeden z głównych rywali Dawida Kubackiego do triumfu w całych zawodach.

Karl Geiger
Karl Geiger (Foto: Christian Bruna / PAP)

Bild: następny krok do zwycięstwa.

Karl Geiger, który ma szansę na wygraną w TCS, zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach do trzeciego konkursu odbywającego się w Innsbrucku. Nasz skoczek znalazł się dwie pozycje przed liderem klasyfikacji generalnej, Ryoyu Kobayashim. Po rywalizacji, Geiger przyznał, że skok był naprawdę dobry i teraz zamierza zaatakować. Szósty był Dawid Kubacki, który okazał się słabszy od Niemca o 9,5 punktów.

Sueddeutsche Zeitung: niemiecki faworyt potwierdza dobrą formę.

Faworyt niemieckich kibiców potwierdził w Innsbrucku dobrą formę. 26-latek podczas kwalifikacji na Bergisel zajął trzecie miejsce po skoku na odległość 131,5 m. Zwycięstwo przypadło Mariusowi Lindvikowi. Bezpośredni rywal Geigera w walce o triumf w TCS, Ryoyu Kobayashi zajął piątą lokatę.

Der Spiegel: utalentowany Lindvik wygrywa kwalifikacje.

– Karl Geiger był trzeci w kwalifikacjach w Innsbrucku i pokonał lidera klasyfikacji generalnej, Ryoyu Kobayashiego. Kwalifikacje wygrał wyjątkowy norweski talent, Marius Lindvik, który był lepszy od drugiego Stefana Krafta i właśnie Geigera, który poza Kobayashim pokonał m.In. Dawida Kubackiego.

Sport1: Bergisel wciąż odpowiada Geigerowi.

Explore more:  Darcy Ward wygrał Memoriał im. Lee Richardsona w Wielkiej Brytanii

– Dzisiejszy wynik nie ma dużego znaczenia – powiedział Geiger po zajęciu trzeciego miejsca w sesji kwalifikacyjnej w Innsbrucku, podczas której wyprzedził swoich dwóch wielkich rywali, Ryoyu Kobayashiego i Dawida Kubackiego. Niemiec był jednak zadowolony ze swojego występu. Wszystko wskazuje na to, że Bergisel, na której dziesięć miesięcy temu został wicemistrzem świata, nadal mu odpowiada.

(GP).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

3 stycznia 2020, 17:15.

Bono