Skoki: PŚ w Lahti – wyniki treningów

Skoki narciarskie.

Austriak Stefan Kraft był najlepszy podczas drugiego treningu przed konkursem Pucharu Świata w Lahti. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, a Kamil Stoch był czwarty.

PŚ w Lahti
PŚ w Lahti (Foto: PAP)

Pierwszy trening przed konkursem indywidualnym Pucharu Świata w Lahti można uznać za historyczny. Był to bowiem debiut syna Janne Ahonena, Mico. – Wszyscy doskonale znają to nazwisko. Na pewno wiedzą też, że Mico również skacze na nartach. Nie wiem jednak, czy to wystarczy. Dla samego Mico może okazać się to zarówno pozytywne, jak i negatywne – mówił w rozmowie z Natalią Żaczek Janne Vaatainen. 18-latek w swojej pierwszej próbie nie popisał się i uzyskał raptem 90,5 metra. Nieco poprawił się w drugim treningu, ale i tak 96 metrów było zdecydowanie najsłabszym wynikiem serii, bowiem jako jedyny zawodnik nie przekroczył setnego metra.

Kamil Stoch odpuścił skakanie w pierwszej serii treningowej, a na skoczni zamierzał pojawić się dopiero w drugiej. Pozostali Polacy pojawili się na skoczni już wcześniej. Jako pierwszy skakał Klemens Murańka, który wylądował na 114 metrze. Nieco później próbę o dwa metry lepszą oddał Aleksander Zniszczoł.

Podobnie skakali pozostali Polacy. Jakub Wolny uzyskał 118,5, Piotr Żyła 115,5, a Dawid Kubacki 116 metrów. Na skoczni panowały loteryjne, niezbyt sprawiedliwe warunki i wszyscy skoczkowie mieli problemy z uzyskiwaniem dalszych odległości. Część czołówki Pucharu Świata widząc to zdecydowało się nie brać udziału w treningu. Ryotu Kobayashi oddał skok na zaledwie 107,5 metra i po swojej próbie był dopiero 42. Najlepiej podczas pierwszego treningu poradzili sobie Anze Lanisek, Michael Hayboeck i Robert Johansson.

Explore more:  soccer games to play

W drugiej serii treningowej Polacy nadal nie brylowali. Zniszczoł uzyskał 106,5 metra, Murańka 117 metrów, a Wolny 120,5 metra. Bardzo dobrze spisał się Żyła, który wylądował na 125,5 metrze, co dało mu ostatecznie 7. Miejsce.

Tak jak zapowiadał, na skoczni pojawił się Kamil Stoch. Nasz reprezentant poleciał na 126 metrów i ustępował tylko Peterowi Prevcowi. Jeszcze lepiej zaprezentował się Kubacki, który po skoku na 129,5 metra był liderem. Zdołał go przeskoczyć jednak lider PŚ, Stefan Kraft i to on zapisał najlepszy rezultat w drugiej serii treningowej.

Konkurs został zaplanowany na godz. 17:30. Półtorej godziny wcześniej odbędą się kwalifikacje.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

28 lutego 2020, 15:03.

Bono