Stal na fali, Falubaz z problemami. Derby będą jednak zacięte

Ekstraliga.

– Protasiewicz nie zdecydowałby się na występ, gdyby nie czuł się na siłach – uważa menedżer żużlowy Sławomir Kryjom.

Sławomir Kryjom, Bartłomiej Wnuk..

21 maja 2016, 18:05..

| Aktualizacja 21 maja 2016, 18:04.

Taktyka na lubuskie derby
Taktyka na lubuskie derby (Foto: Cyfrasport)

Wiemy już, że w niedzielnych derbach zobaczymy Piotra Protasiewicza. Jego występ zwiastowało już umieszczenie go w awizowanym składzie pod numerem 13. Sytuacja w Zielonej Górze jest taka, że brakuje wartościowych zmienników. Gdyby kapitan Falubazu nie mógł jednak pojechać, to musiałby go zastąpić junior. Wystawienie młodzieżowca pod „trzynastką” byłoby bardzo ryzykownym rozwiązaniem. Protasiewicz to na tyle doświadczony zawodnik, że nie zdecydowałby się na występ, gdyby nie czuł się gotowy do jazdy w stu procentach. W takiej sytuacji wydaje się, że na chwilę obecną zestawienie zielonogórzan jest optymalne.

Gorzowianie jadą od początku sezonu tym samym zestawem par. Jedyne co się zmieniło, to numery Przemysława Pawlickiego i Mateja Žagara. Od ostatniej kolejki to Polak jest prowadzącym parę. To jednak tylko kosmetyczna zmiana, która nie ma większego wpływu na wynik. Skoro zespół spisuje się tak znakomicie, to nie ma sensu mieszać w składzie.

Jedynym zmartwieniem trenera Chomskiego może być słaba dyspozycja Michaela Jepsena Jensena. Duńczyk już poprzedni sezon miał słabszy. Przytrafiło mu się w krótkim czasie kilka poważnych kontuzji, które wyraźnie wyhamowały rozwój jego kariery. Sprzęt Duńczyka też nie spisuje się najlepiej. Dla gorzowian póki co nie jest to jakiś wielki problem, bo znakomicie spisuje się Bartosz Zmarzlik. To pozwala trenerowi łatać wszelkie dziury. Jeśli jeszcze Jepsen Jensen się odnajdzie, to Stal będzie szalenie trudno pokonać.

Explore more:  LM: Juventus wygrał grupę, Sevilla z awansem

Bardzo ciężko wskazać faworyta niedzielnego starcia w Zielonej Górze. Goście są na fali. Gospodarze natomiast mają atut własnego toru, ale zmagają się z problemami. Spotkanie powinno być bardzo wyrównane. To, jak będzie się układał wynik, zależy w dużej mierze od taktyki Stanisława Chomskiego. Od tego, kiedy pośle on w bój Bartosza Zmarzlika w ramach rezerwy zwykłej. Dla obu drużyn będzie to niesamowicie ważny mecz. Derby zawsze wzbudzają ogromne emocje. Również tym razem oczekujemy kapitalnego widowiska. Minimalnie większe szanse na zwycięstwo daję przyjezdnym.

EKANTOR.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA – STAL GORZÓW.

Niedziela (godz. 19.30), transmisja nSport+).

EKANTOR.PL FALUBAZ: 9. Patryk Dudek, 10. Andriej Karpow, 11. Jason Doyle, 12. Jarosław Hampel, 13. Piotr Protasiewicz, 14. Krystian Pieszczek, 15. -.

STAL: 1. Niels-Kristian Iversen, 2. Michael Jepsen Jensen, 3. Przemysław Pawlicki, 4. Matej Zagar, 5. Krzysztof Kasprzak, 6. -, 7. Adrian Cyfer.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

21 maja 2016, 18:05..

Sławomir Kryjom, Bartłomiej Wnuk..

Bono