W Krakowie mają kilku ciekawych zawodników, ale awans raczej im nie grozi

1 Liga Żużlowa.

– W Krakowie podpisano bardzo dużo kontraktów. Na pewno ciekawym ruchem jest pozyskanie Siergieja Łogaczowa. To jest zawodnik, którego prywatnie dosyć mocno obserwuję. Ten skład generalnie wydaje mi się trochę słabszy niż w poprzednich latach. Sądzę, że w przyszłym roku awans grozić im nie będzie – ocenia menedżer żużlowy Sławomir Kryjom.

Sławomir Kryjom, Bartłomiej Wnuk..

23 grudnia 2017, 12:49..

| Aktualizacja 23 grudnia 2017, 13:20.

Arge Speedway Wanda Krakow - Orzel Lodz
Arge Speedway Wanda Krakow – Orzel Lodz (Foto: Krzysztof Porębski / Pressfocus)

W krakowskim składzie znalazło się aż dziesięciu seniorów i czterech juniorów. Zdaniem Kryjoma ilość nie idzie jednak do końca w parze z jakością.

– Krakowianie mają w swoich szeregach jeszcze kilku innych ciekawych zawodników jak Marcin Jędrzejewski, Ernest Koza, Rasmus Jensen, czy wspomniany wcześniej Łogaczow. To są żużlowcy, którzy potrafią osiągać dwucyfrowe zdobycze punktowe na poziomie Nice 1. LŻ, ale jak porównamy skład z innymi drużynami, to tej energii do wygrywania spotkań może brakować. Myślę, że krakowianie po prostu mierzyli siły na zamiary. Finanse odegrały główną rolę. Skład zbudowano tak, żeby było można się utrzymać. A jak będzie pokaże sezon – analizuje menedżer.

Kryjom przyznaje, że miał spory problem, aby zestawić proponowany skład Arge Speedway Wandy.

– Ciężko przewidzieć, czy w trakcie sezonu będzie wiele zmian. Duże rotacje generalnie nie powodują dobrych wyników. Zawodnicy chcą jeździć regularnie, zarabiać pieniądze, a nie zabijać się o miejsce w składzie na treningach. Zobaczymy jak będzie z doborem składu. Pewnie wielu zawodników będzie miało obowiązek startować czy to w sparingach, czy też w treningach. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja w Krakowie. Zaproponowałem skład, który moim zdaniem jest optymalny, ale jeśli ktoś wystrzeli z formą w sezonie, to na pewno dostanie szansę. Trudno na tym etapie przewidywać, co się wydarzy w sezonie – zwraca uwagę Sławomir Kryjom. – Patrząc na składy Nice 1. LŻ zastanawiam się do kogo trafi w końcu Grzegorz Walasek. To w znaczący sposób odmieni oblicze danego zespołu – dodaje na zakończenie menedżer.

Explore more:  Premierowa wygrana Igi Świątek w US Open. "Trzeba się dostosować do warunków"

Arge Speedway Wanda Kraków według Sławomira Kryjoma:.

1. Marcin Jędrzejewski, 2. Rasmus Jensen, 3. Siergiej Łogaczow, 4. Ernest Koza, 5. Claus Vissing, 6. Kamil Kiełbasa, 7. Piotr Pióro.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

23 grudnia 2017, 12:49..

Sławomir Kryjom, Bartłomiej Wnuk..

Bono