Złota Piłka 2022. Poznaj wszystkich nagrodzonych

Best Player – Karim Benzema

Wielkie emocje towarzyszyły wręczeniu Złotej Piłki. Organizatorzy gali na samym końcu postanowili przyznać główną nagrodę. W czwórce zostali następujący piłkarze: Karim Benzema, Kevin De Bruyne, Sadio Mane i Robert Lewandowski. Kiedy na scenę wyszedł Zinedine Zidane ze Złotą Piłką, nie było jeszcze wiadomo, kto ją zgarnie. Tak jak wszyscy się spodziewali główną nagrodę otrzymał Karim Benzema.

Best Striker – Robert Lewandowski

Robert Lewandowski podobnie jak w zeszłym roku odebrał trofeum imienia Gerda Muellera, co można było odbierać trochę jak nagrodę pocieszenia. W sezonie 2021/2022 Lewandowski zdobył łącznie 57 bramek dla Bayernu Monachium i reprezentacji Polski.

Best Young Player – Pedri

Trofeum imienia Raymonda Kopy dla najlepszego młodzieżowca odebrał Gavi z FC Barcelona. Nagrodę wręczał mu jego klubowy kolega Pedri, który na scenę wyszedł z Brazylijczykiem Ronaldo, dwukrotnym zdobywcą Złotej Piłki.

Socrates Award – Sadio Mane

Po raz pierwszy przyznano nagrodę imienia Socratesa dla piłkarza zaangażowanego w działalność społeczną. Wręczał ją Rai, brat zmarłego byłego reprezentanta Brazylii, który również zapisał piękną kartę w historii Paris Saint-Germain. Odebrał ją Sadio Mane, który wspiera budowę szpitali i szkół w swojej ojczyźnie — Senegalu.

Best Female Player – Alexia Putellas

Najlepszą piłkarką uznana została Alexia Putellas z FC Barcelona. I to drugi raz z rzędu. Nagrodę wręczył jej Andrij Szewczenko. — Na pewno bez moich partnerek z drużyny nie byłabym w tym miejscu, w którym jestem — mówiła.

Explore more:  PŚ w Trondheim: Stoch dopiero dziewiąty, ale coraz bliżej wygrania PŚ

Best Goalkeeper – Thibaut Courtois

Nagrodę imienia Lwa Jaszyna dla najlepszego bramkarza odebrał Thiabaut Courtois. Na scenie podziękował partnerom z Realu Madryt i swojej rodzinie.

Best Club – Manchester City Cách SEO website WordPress

Nagrodę dla klubu roku odebrał Manchester City, który mógł się pochwalić doskonałymi występami zarówno męskiej jak i żeńskiej drużyny. Na scenie pojawili się wszyscy obecni z klubowej delegacji, na czele z Kevinem De Bruyne i bramkarzem Edersonem na czele.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

17 października 2022, 21:56.

Bono