Znakomicie wszedł w nowy sezon. Shaq ma go w TOP3 obrońców w lidze


Shaquille O'Neal

Shaquille O’Neal.

Choć Anthony Edwards gra dopiero trzeci sezon na zawodowych parkietach, już teraz wygląda jak jeden z najlepszych zawodników w NBA. Zawodnik Minnesota Timberwolves jest główną postacią drużyny, która na początku sezonu regularnego zachwyca kibiców. Sam Edwards pokazuje się z bardzo wszechstronnej strony — nie tylko zdobywa punkty, ale także kreuje akcje dla kolegów z drużyny i jest dobrym obrońcą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Wysoko umiejętności Edwardsa ceni także Shaquille O’Neal, który na Instagramie udostępnił grafikę z napisem mówiącą o tym, że gracz Timberwolves jest w trójce najlepszych obrońców w NBA. Takie docenienie ze strony legendy NBA musi wiele znaczyć dla wciąż bardzo młodego Edwardsa, którego dobra gra sprawiła, że ekipa z Minnesoty weszła w sezon z bilansem 7-2. Sukcesy Edwardsa i jego drużyny sprawiają, że 22-latek jest wymieniany jako wczesny kandydat do nagrody MVP sezonu regularnego.

Do tej pory Edwards osiąga średnio 28,4 punktu, 6,2 zbiórki i 5,4 asysty na mecz. Przy okazji trafia 48,1 proc. Rzutów z gry i 36,1 proc. Prób zza łuku. Potrafi zdobywać punkty w różny sposób, jest pod tym względem bardzo wszechstronny. Ponadto jest jednym z głównych czynników, który sprawia, że Wolves mają najlepszą defensywę w NBA.

Explore more:  Dariusz Formella w Pogoni, Inaki Astiz wraca do Polski
Bono