Żużel: Marek Cieślak zapowiedział odejście z ROW Rybnik?

Żużel.

Żużel.: Zawodnicy Arged Malesa Ostrów Wielkopolski wybili ROW Rybnik z głowy walkę o awans do PGE Ekstraligi. Gospodarze na własnym torze wygrali z ekipą Marka Cieślaka aż 59:31 i bez problemu awansowali do finału eWinner 1. LŻ. Rozmiary porażki rybniczan zaskoczyły nie tylko kibiców tego zespołu, ale także jej trenera. Konsekwencje mogą być jednak bardzo poważne.

Marek Cieślak
Marek Cieślak (Foto: PAWEL WILCZYNSKI/ CYFRASPORT / newspix.pl)

Jeszcze w czasie meczu trener Marek Cieślak udzielił na antenie nSport+ dość zagadkowej wypowiedzi, która może sugerować, że trener rozważa możliwość odejścia z klubu.

– Co ja mam powiedzieć Rune? Przecież to jest chłop pod pięćdziesiątkę. Ja się cieszę, że jemu w ogóle chce się jeszcze w to bawić. Gdyby Jepsen Jensen był dobry, to jeździłby w PGE Ekstralidze. Jeździliśmy dobrze, weszliśmy do play-off, ale dzisiaj to było dla nas zderzenie ze ścianą. Teraz trzeba się będzie zastanowić do dalej. Widzę ciemność. Na szczęście mam całą zimę do namysłu – przyznał Cieślak.

Szkoleniowiec dość mocno wypowiedział się na temat dyspozycji swoich zawodników i wyjaśnił, dlatego w trakcie meczu nie próbował zmianami wpłynąć na wynik spotkania.

– Już dawno nie miałem takiego meczu, w którym od połowy byłem aż tak spokojny i mogłem tylko oglądać moich zawodników z boku. Po prostu nie ma kim jechać. Ani Rune Holta, ani Michael Jepsen Jensen nie odnaleźli się na tym torze. Nawierzchnia nie jest łatwa, ale da się na niej normalnie ścigać. Trzeba tylko trzymać gaz. Jak byli słabsi rywale, to chłopaki jechali. Teraz trzeba pogratulować Mariuszowi Staszewskiemu, bo naprawdę przygotował drużynę pod każdym względem. Dodatkowo mają znakomitych sponsorów, a panowie Garcarkowie kupują zawodnikom sprzęt, który ci potrafią wykorzystać – dodał Cieślak.

Explore more:  Będzie bolesna kara dla Rakowa. Klub sam się o to prosił

Takie słowa mogą sugerować dość mocne zniechęcenie trenera kolejną nieudaną próbą podbicia I ligi. Zresztą już rok temu Cieślak dość otwarcie przyznawał, że rozważa zakończenie swojej pracy w roli trenera. Po nieudanym sezonie te myśli znów mogą wrócić, a to oznaczałoby duże problemy dla rybniczan i sporą stratę dla polskiego żużla.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

12 września 2021, 16:51.

Bono