Żużel. W jakim klubie będzie startować Wadim Tarasienko? Polonia Bydgoszcz czy GKM Grudziądz?

Żużel.

Żużel.. Wadim Tarasienko to gorące nazwisko na giełdzie transferowej. Czy Rosjanin zdecyduje się podjąć rękawice w PGE Ekstralidze? Zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz wypowiedział się na temat swojej przyszłości. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” opowiedział także o ostatnich miesiącach, które były dla niego najlepsze w karierze.

Wadim Tarasienko
Wadim Tarasienko (Foto: Marcin Karczewski/Pressfocus / Newspix)

Dla Wadima Tarasienko tegoroczny sezon jest zdecydowanie najlepszym w całej karierze. Rosjanin wykręcił czwartą średnią w eWinner 1. Lidze Żużlowej na poziomie 2,219 pkt/bieg. – To dla mnie udany sezon, ale jest też niedosyt. Miałem sporo defektów i wykluczeń, przez które straciłem trochę punktów – mówi krytycznie zawodnik, który liczył na to, że powalczy z Abramczyk Polonią Bydgoszcz w play-offach 1. LŻ. – Nie pomagały nam kontuzje i dlatego jesteśmy poza czwórką – przyznaje.

W poprzednim roku Tarasienko reprezentował drugoligowe wówczas Wilki Krosno. Zdecydował się jednak na zmianę barw z wielu względów. Jednym z nich były kwestie logistyczne, ponieważ od wielu lat mieszka od w Bydgoszczy. – Mogłem trenować na domowym torze i cały czas byłem na bieżąco z tym, jak zmienia się nawierzchnia – zdradza. – Po drugie cieszę się, że mogłem spędzać więcej czasu z rodziną – dodaje zawodnik, któremu na początku sezonu urodziła się córka. – Motywuje mnie to. Przyjeżdżając do domu nie myślę o żużlu, tylko spędzam czas z rodziną i to mi pomaga – wyznaje.

Explore more:  Zwycięski powrót Polek! Belgijki pokonane

W nagrodę na udane występy w tegorocznym sezonie 27-latek dostał „dziką kartę” na turniej Grand Prix w Togliatti. Wywalczył trzy punkty i zajął 13. Miejsce. – Zabrakło mi głowy. Żyłem tymi zawodami od momentu jak się dowiedziałem, że dostałem dziką kartę. Uważam to za duży błąd. Niestety za bardzo chciałem – przyznaje Tarasienko. – Zaliczyłem też upadek i było nerwowo. Jak ochłonąłem na piąty swój wyścig i poczyniliśmy zmiany to się okazało, że można zdobywać punkty – dodaje.

Przed 27-latkiem jeszcze kilka meczów w ligach zagranicznych i turniejach towarzyskich. Jego nazwisko pojawia się jednak bardzo często na giełdzie transferowej w kontekście wielu klubów. Co on sądzi o tym zamieszaniu? – Bardzo bawią mnie te wszystkie artykuły, gdzie już wiadomo, kto gdzie będzie jeździł. To jest wyciąganie domysłów i skreślanie mnie z Bydgoszczy. Ja jeszcze z nikim nie rozmawiałem i nie podjąłem żadnej decyzji – mówi zawodnik.

Rosjanin wielokrotnie podkreślał, że chciałby spróbować swoich sił w PGE Ekstralidze. Tegoroczny sezon pokazał, że jest na to gotowy. Wiadomo, że jest on na liście transferowej m.In. Zooleszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz. Co zrobiłby jeśli otrzymałby ofertę od klubu z elity? – Na pewno to przemyśle na chłodno i wtedy podejmiemy decyzje, która będzie dobra dla mojej kariery – kończy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

9 września 2021, 16:00.

Korespondent żużlowy Przeglądu Sportowego Onet.

Korespondent żużlowy Przeglądu Sportowego Onet.

Bono